Ponownie otwarty układ drogowy w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy

W dniu 28 maja 2014 roku, w związku z rozbudową nowego terminalu pasażerskiego dotychczasowa strefa Kiss & Fly musiała zostać zamknięta. Po zakończonych w pracach związanych z montażem konstrukcji stalowej nowej części terminalu oraz uprzątnięciem terenu operowania olbrzymiego dźwigu (to na jego potrzeby konieczne było zamknięcie części układu drogowego pod terminalem), dziś ponownie uruchomiona zostanie strefa Kiss & Fly przed terminalem odlotów.
„15 października od godziny 7.00 rano uruchamiamy ponownie drugą strefę kiss & fly. Tym samym układ drogowy przed terminalami Portu Lotniczego Gdańsk wraca do swojego wcześniejszego stanu. Nie jest to jednak jego docelowy wariant. Rozbudowujemy nie tylko sam terminal, ale również cały węzeł komunikacyjny. Po zakończeniu budowy uruchomiony zostanie nowoczesny systemem drogowy m.in. o dużo większej strefie kiss & fly. Pamiętajmy jednak, że strefa Kiss & Fly zgodnie ze swoją anglojęzyczną nazwą, nie służy do parkowania pojazdów. W tym celu dedykowane są parkingi zarówno krótko, średnio, jak i długoterminowe.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Na parkingach w obrębie gdańskiego lotniska pojawiły się natomiast zmiany dotyczące cennika za parkowanie. Promocja na parkingu długoterminowym, która skierowana była dotychczas do określonej grupy pasażerów (loty niskokosztowe oraz czarterowe) od dzisiaj dostępna jest dla wszystkich parkujących na parkingu P4 i staje się ceną regularną, gdzie za parkowanie od 4-8 dni zapłacimy jedynie 69 złotych, a okres 9-15 dni kosztować nas będzie 89 złotych.
Szczegółowe informacje dotyczące planu parkingów, zaktualizowanego cennika, jak również nowa funkcja, czyli „kalkulator” ułatwiający obliczenie kosztów parkowania na terenie Portu Lotniczego Gdańsk, dostępne są od dzisiaj na stronie lotniska pod adresem: www.airport.gdansk.pl/passenger/departure1/parking

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk

Zdjęcie: Lotnisko Gdańsk