ENTE oraz Raytheon podpisały list intencyjny o współpracy

W dniu 7 października 2014 ENTE i Raytheon podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu systemu antyrakietowego w celu wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, jak również wdrożenia opracowanych wspólnie rozwiązań na rynkach światowych. Firmy określiły obszary współpracy w następujących kategoriach:
– systemy kontroli i dowodzenia, ich podzespoły oraz integracja,
– projektowanie i produkcja urządzeń elektronicznych dla systemów radarowych,
– integracja systemów oraz weryfikacja i prowadzenie testów.
Współpraca wpłynie na osiągnięcie korzyści biznesowych obu firm oraz wzmocni ich pozycję na światowym rynku zbrojeniowym.
ENTE dynamicznie rozwija działalność w obszarze polskiego przemysłu zbrojeniowego. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych systemów elektronicznych i elektrycznych.
Dostarcza także informatyczne systemy wsparcia i serwisu dla pojazdów wojskowych. Gliwicka spółka zrealizowała m.in.: Pomocniczy Zespół Zasilający – APU dla pojazdów pancernych oraz system sterowania automatem załadowania w czołgach rodziny T-72 i PT-91M.
“Polski przemysł zbrojeniowy potrzebuje silnego i nastawionego na współpracę zagranicznego partnera aby realizować wysokiej klasy rozwiązania dla polskiej armii. Współpraca z firmą Raytheon jest tego przykładem.” – powiedział Prezes ENTE Grzegorz Kamiński po podpisaniu listu intencyjnego.
Raytheon kontynuuje poszukiwania możliwości współpracy z polskimi podmiotami z sektora przemysłowego, w celu przygotowania do realizacji programu WISŁA. Oferta Raytheon zakłada tworzenie następnej generacji systemu antyrakietowego Patriot z aktywnym udziałem polskiego przemysłu.
Modułowa budowa systemu Patriot umożliwia jego stały rozwój i modernizację. W chwili obecnej to jedyny sprawdzony w walce system obrony przeciwrakietowej, chroniący USA i alianckie siły zbrojne na świecie. Społeczność 12 krajów, w tym 5 państw członkowskich NATO i przyszłych partnerów systemu Patriot oferuje Polsce wiele korzyści takich jak wzmocnienie systemu obrony, szkolenia, utrzymanie, testy, rozwój logistyki i współdzielenie kosztów.

ENTE

Źródło / Autor: ENTE

Zdjęcie: ENTE