Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Kraków – wrześniowe statystyki

We wrześniu w Kraków Airport obsłużono 372 560 pasażerów (o 2% więcej niż we wrześniu 2013 roku). Jest to najlepszy wrzesień w historii krakowskiego lotniska i 19 z rzędu rekordowy miesiąc.

Za nami bardzo dobre wakacyjne miesiące. Zanotowaliśmy wzrost w ruchu regularnym jak i segmencie czarterowym – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Pracujemy nad tym, aby ten rok zamknąć wynikiem powyżej 3,7 mln pasażerów. W rozpoczynającym się pod koniec miesiąca sezonie zimowym nowością będą loty do Hamburga linii easyJet. W grudniu Ryanair wznowi krajowe połączenie z Gdańskiem, które w lipcu i sierpniu cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Od początku sezonu letniego (kwiecień – wrzesień) w segmencie połączeń regularnych największe wzrosty zanotowano w ruchu krajowym oraz do/z Norwegii i Francji.

Większą popularnością niż w roku ubiegłym cieszyły się również połączenia z portami włoskimi oraz hiszpańskimi.

W ciągu trzech kwartałów 2014 roku na krakowskim lotnisku obsłużono łącznie 2 952 461 pasażerów, co oznacza wzrost o 6% w porównaniu z ubiegłym rokiem. W tym okresie średnie wypełnienie na rejsach regularnych wzrosło o 5 punktów procentowych do poziomu 82%.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne