Kategorie
Lotnictwo cywilne

Rodzina samolotów A320neo wyznacza nowe standardy dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa o 20%

Rodzina samolotów A320neo wznosi się na zupełnie nowy poziom dzięki dalszemu zmniejszeniu zużycia paliwa o 20% na jedno miejsce we wszystkich samolotach z tej rodziny do roku 2020. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych innowacji firmy Airbus w zakresie kabiny pasażerskiej oraz kolejnej poprawie wydajności silnika.

– Rodzina A320neo staje się coraz lepsza dzięki stale wprowadzanym innowacjom w zakresie produktywności kabiny pasażerskiej i wydajności silnika, co pozwala nam wyprzedzić konkurencję. – powiedział John Leahy, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Airbus – Wersja NEO umożliwi 15-procentową oszczędność paliwa już od pierwszej dostawy w roku 2015, a do roku 2020 odsetek ten wzrośnie do 20%, zapewniając tym samym, że A320 utrzyma swoją pozycję wiodącej rodziny samolotów wąskokadłubowych nowej generacji.

Zachowując najwyższy w tej klasie komfort podróży, Airbus oferuje liniom lotniczym możliwość zwiększenia liczby miejsc pasażerskich dzięki najnowszym innowacjom w zakresie kabiny, takim jak cieńsze fotele nowej generacji, opcja konfiguracji tylnych toalet i kuchni Space-Flex oraz nowa toaleta Smart-Lav, które razem zapewniają optymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej kabiny. Władze lotnicze dokonają ponownej certyfikacji rodziny A320 ze zwiększoną liczbą miejsc przed końcem 2014 roku.

A320neo (nowa opcja silnika) oferuje innowacje w zakresie kabiny, silniki nowej generacji oraz Sharklety (duże zakończenia skrzydeł), które razem pozwolą uzyskać 20-procentową oszczędność paliwa na jedno miejsce do roku 2020.

Airbus zdobył dotychczas potwierdzone zamówienia na 3 257 samolotów wersji NEO od 60 klientów, co przekłada się na 60-procentowy udział rynkowy w tej kategorii.

A320neo_Airbus_Details_2

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat