Qatar Airways wchodzi w nową erę podróży lotniczych wraz z dostawą pierwszego samolotu A380

Podczas zorganizowanej przez firmę Airbus uroczystości, która odbyła się w Hamburgu, Qatar Airways, jedne z najszybciej rosnących linii lotniczych na świecie, powitały w swojej flocie prawdziwą gwiazdę: samolot A380. Podczas uroczystości, w której udział wzięli Jego Ekscelencja Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways Group, oraz Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny firmy Airbus, Qatar Airways odebrały pierwszy z 10 zamówionych samolotów Airbus A380.

Dostawa samolotu otwiera nowy rozdział w historii linii Qatar Airways, które przesuwają granice tego, co możliwe, i intensywnie rozwijają swoją działalność. A380, dzięki wyjątkowemu połączeniu zwiększonej ładowności, długodystansowego zasięgu i niezrównanej wydajności, pozwoli im na przewożenie pasażerów na jeszcze większych dystansach przy zachowaniu luksusowego standardu podróży.

Oferujący najwyższą jakość model A380 stał się ulubieńcem zarówno pasażerów, jak i linii lotniczych dzięki płynności lotu, cichej kabinie i przestronnej konfiguracji całego samolotu. Te wyjątkowe cechy pozwolą Qatar Airways spełnić ambicje świadczenia doskonałych usług dla pasażerów. Elastyczność konfiguracji kabiny A380 umożliwiła Qatar Airways innowacyjne wykorzystanie przestrzeni samolotu, co pozwoli zaoferować pasażerom tych linii wyjątkowe warunki podróży.

Wszystkie fotele wyposażone są w najnowsze systemy rozrywki, a stylowe i wygodne wnętrze A380 w barwach Qatar Airways pomieści łącznie 517 osób – 461 w klasie ekonomicznej, 48 w klasie biznes i osiem w klasie pierwszej. A380 wyposażony jest w najszersze fotele w branży. Samolot posiada dwa pełnowymiarowe pokłady pasażerskie – klasa pierwsza i klasa biznes znajdą się na górnym pokładzie, obok specjalnego salonu dla pasażerów premium.

Qatar Airways to dwunaste światowej klasy linie lotnicze posiadające w swojej flocie model A380. Pierwszy samolot zadebiutuje na popularnej trasie pomiędzy lotniskiem Hamad International w Doha i londyńskim Heathrow. Kolejnym kierunkiem będzie podparyskie lotnisko Charles de Gaulle.

A380 zdobył dotychczas 318 zamówień od 19 klientów, dzięki czemu jego udział w rynku bardzo dużych samolotów pasażerskich wynosi 90 procent. Wraz z dzisiejszą dostawą globalna flota A380 liczy 142 samoloty, które wylatały dotychczas łącznie ponad 1,5 mln godzin podczas ok. 180 tys. lotów komercyjnych. Wyjątkowe doświadczenie z podróży na pokładzie A380 stało się do tej pory udziałem ponad 65 mln pasażerów. Co cztery minuty odbywa się start lub lądowanie A380 na jednym z 41 lotnisk obsługujących ten typ samolotu, a liczba ta stale rośnie.

Handing over Qatar Airways new A380 flagship

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus