Kategorie
Tematy tygodnia

MESKO podpisuje list intencyjny z firmą Raytheon

Firma Raytheon (NYSE: RTN) podpisała list intencyjny ze spółką MESKO, dotyczący współpracy w zakresie korzystnych dla obu stron projektów biznesowych związanych z architekturą polskiej obrony powietrznej, a także znaczącym eksportem na rynki globalne. Firmy zbadają potencjał partnerskiej współpracy w następujących kategoriach:

· projektowanie i kwalifikacja podzespołów pocisków Patriot GEM-T

· integracja, montaż i produkcja pocisków Patriot GEM-T

· niskokosztowa rakieta przechwytująca (LCI)

· Integracja i prace inżynieryjne na poziomie systemowym

„Raytheon zamierza współpracować z firmą MESKO przy kilku ważnych projektach, które przyczynią się do rozwoju polskiego przemysłu obronnego. Projekty te obejmują opracowanie, produkcję i serwisowanie systemu obrony powietrznej WISŁA” − powiedział Mike Shaughnessy, wiceprezes ds. łańcucha dostaw w firmie Raytheon Integrated Defense Systems. „MESKO to firma o doskonałej reputacji, która już dziś dostarcza Polskim Siłom Zbrojnym wysokiej jakości produkty. Raytheon cieszy się z możliwości nawiązania długoterminowej współpracy z polską spółką nie tylko w zakresie przyszłych prac związanych z projektem WISŁA, ale także wykraczających poza ten program

„Podpisanie listu intencyjnego to efekt naszej wcześniejszej i obecnej współpracy. To podstawa do kontraktów , które w przyszłości zostaną zawarte między naszymi spółkami. Jestem głęboko przekonany, że będą one obustronnie i w równym stopniu korzystne dla firmy Raytheon i MESKO” — powiedział Waldemar Skowron, prezes Mesko.

LOI Signing with Mesko_Photo 1

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat