Znaczący rozwój i 25 proc. wzrostu w Polsce w 2015 roku

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dalszy rozwój w Polsce. Ta wiadomość jest następstwem ogłoszenia piątego samolotu w bazie i otwarcia 8 nowych połączeń z Warszawy zaledwie trzy tygodnie temu. Wizz Air rozmieści 2 nowe samoloty w bazach w Katowicach i Poznaniu, poszerzając tym samym swoją flotę w Polsce do 18 samolotów Airbus A320, co stanowi wzrost ilości oferowanch miejsc o 25% w 2015 roku. Piąty samolot w Katowicach i drugi w Poznaniu zostaną dostarczone do baz odpowiednio 29 marca i 21 maja. Wizz Air ogłosił także 5 nowych połączeń, które zostaną uruchomione z początkiem 2015 roku: z Gdańska do Molde (Norwegia) i Frankfurtu Hahn (Niemcy), z Katowic do Belfastu (Irlandia Północna), z Poznania do Malmo (Szwecja) oraz z Lublina do Sztokholmu Skavsta (Szwecja).
Wizz Air oferuje teraz łącznie 103 trasy do 47 lokalizacji z 7 polskich lotnisk. Przewoźnik zwiększy także częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach w całej polskiej siatce połączeń.
Znaczący rozwój Wizz Air w stolicy i innych polskich regionach będzie dalej stymulować rozwój rynku pracy w sektorze lotnictwa i turystyki. Ponadto zwiększy liczbę osób odwiedzających, które już teraz mogą podróżować do Polski korzystająć z niskich taryf Wizz Air. Bilety na nowych trasach, podobnie jak cała oferta na sezon letni 2015, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym na stronie wizzair.com w cenach od 39 zł .
József Váradi, prezes Wizz Air powiedział:”Dzisiajszy dzień to kolejny ważny krok w działalności Wizz Air w Polsce. Zaledwie w ciągu trzech tygodni ogłosiliśmy 3 nowe samoloty w polskich bazach, 13 nowych połączeń i 1,4 mln dodatkowych miejsc w 2015 roku. W dalszym ciągu jesteśmy bardzo zaangażowani w zapewnianie niskich cen oraz atrakcyjnych usług dodatkowych, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby polskich podróżnych. Wizz Air z coraz bogatszą siatką połączeń i większą częstotliwością lotów na istniejących trasach z pewnością zagwaratuje wzrost liczby pasażerów podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Nasz rozwój spowoduje utworzenie ponad 1400 miejsc pracy w całej Polsce oraz wpłynie stymulująco na rozwój turystyki w całym kraju.”

Źródło / Autor: Wizz Air
Zdjęcie: Wizz Air