Wizz Air: Rozwój bazy z Lotniska Chopina w Warszawi

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłosiła dalszy rozwój swojej bazy na Lotnisku Chopina w Warszawie. 17 stycznia 2015 roku przewoźnik uruchomi dwa nowe zimowe loty do kurortów narciarskich i połączy stolicę z Weroną oraz z Turynem. Rejsy będą odbywały się raz w tygodniu. Wizz Air wzbogaci także swoją warszawską bazę o piąty samolot Airbus A320, by od 29 marca 2015 roku móc poszerzyć ofertę o sześć kolejnych tras. Pasażerowie będą mogli latać do Dortmundu cztery razy w tygodniu, do Larnaki i Lizbony dwa razy w tygodniu oraz do Alicante, Katanii i na Maltę raz w tygodniu. W ramach rozwoju działalności, Wizz Air zwiększy także częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach z Warszawy w sezonie letnim 2015. Zmiany dotyczyć będą połączeń do lotnisk Londyn Luton, Bruksela Charleroi, Mediolan Bergamo, Budapeszt, Paryż Beauvais, Eindhoven, Glasgow oraz Liverpool i zostaną wprowadzone od 29 marca 2015 roku.
Po zapowiedzeniu uruchomienia ośmiu nowych tras, Wizz Air oferować będzie teraz aż 30 połączeń do 16 krajów z portu lotniczego w stolicy Polski. To ogłoszenie jest kolejnym etapem rozwoju linii w Polsce i pojawia się krótko po zapowiedzi rozszerzenia siatki połączeń z Warszawy, a także z innych miast: z Gdańska, Katowic, Poznania i Szczecina, co umożliwi wszystkim polskim konsumentom dostęp do atrakcyjnych cenowo lotów Wizz Air.
Lizbona to zupełna nowość i jednocześnie setne miasto na mapie połączeń Wizz Air. Stolica Portugalii jest jednym z najstarszych miast na świecie, starszym niż Londyn, Paryż czy Rzym. Lizbona zaliczana jest do dziesięciu najchętniej odwiedzanych miast na południu Europy.
We wrześniu 2014 roku Wizz Air świętować będzie 10-lecie lotów ze stolicy Polski. W ciągu ostatnich dziesięciu lat niskie ceny oraz wysokiej jakości usługi Wizz Air z lotniska w Warszawie wybrało 9 milionów pasażerów. Dzięki piątemu samolotowi Airbus A320, inwestycja przewoźnika wzrasta do 400 milionów dolarów, a zatrudnienie w bazie sięga niemal 200 osób.
Bilety na nowych warszawskich trasach, podobnie jak cała oferta na sezon letni 2015, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym na stronie wizzair.com w cenach już od 99 PLN (wliczając podatki i opłaty obowiązkowe).

NOWE TRASY WIZZ AIR Z LOTNISKA CHOPINA W WARSZAWIE:
Miasto
Dni tygodnia
Start
Ceny od**
Turyn
So
17.01.2015
PLN 99
Werona
So
17.01.2015
PLN 99
Dortmund
Pn; Śr; Pt; N
29.03.2015
PLN 99
Larnaka
Śr; N
29.03.2015
PLN 199
Lizbona
Pn; Pt
30.03.2015
PLN 199
Malta
So
4.04.2015
PLN 199
Alicante
So
4.04.2015
PLN 199
Katania
So
4.04.2015
PLN 199

WIĘKSZA CZĘSTOTLIWOŚĆ LOTÓW WIZZ AIR NA ISTNIEJĄCYCH TRASACH Z LOTNISKA CHOPINA W WARSZAWIE OD 29 MARCA 2015 ROKU:
Miasto
Ilość lotów tygodniowo
Londyn Luton
z 20 do 24
Bruksela Charleroi
z 7 do 11
Mediolan Bergamo
z 4 do 6
Budapeszt
z 4 do 6
Paryż Beauvais
z 3 do 4
Eindhoven
z 3 do 4
Glasgow
z 2 do 3
Liverpool
z 2 do 3

Podczas konferencji prasowej w Warszawie György Abrán, Dyrektor ds. Sprzedaży w Wizz Air powiedział: „Po 10 latach działalności w Warszawie, Wizz Air w dalszym ciągu pozostaje intensywnie zaangażowany w rozwój ruchu pasażerskiego i wprowadzanie do oferty większej ilości połączeń ze stolicy Polski. W ciągu zaledwie dekady Wizz Air przewiózł
9 milionów pasażerów z Warszawy i stworzył największą niskokosztową siatkę połączeń z dogodnie zlokalizowanego Lotniska Chopina. Dzięki dodaniu piątego samolotu do bazy, stwarzamy jeszcze więcej okazji do podróżowania, oferujemy większy wybór połączeń i nowe miejsca pracy na rynku lokalnym, jak również podtrzymujemy stymulowanie rozwoju turystyki w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze nowe trasy i zwiększenie przepustowości istniejących połączeń usatysfakcjonują konsumentów i przyniosą korzyści dla sektorów turystyki i lotnictwa. Wizz Air nieprzerwanie stara się oferować niskie ceny i usługi dodatkowe, które dopasowane są do potrzeb naszych klientów”.
Radosław Paruzel, Zastępca Dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie, powiedział: „Cieszymy się, że drugi największy przewoźnik na Lotnisku Chopina rozwija swoja bazę i powiększa siatkę połączeń z Warszawy. Celem Lotniska Chopina jest udostępnianie pasażerom jak najbogatszej oferty połączeń i dlatego z dużą satysfakcją przyjmujemy decyzję Wizz Air’a o zwiększeniu oferty. Nasze cele w ten sposób się łączą, a pasażerowie mogą na tym tylko skorzystać”.

wizz-siatka

Źródło / Autor: Wizz Air

Grafika: Wizz Air