Ponad 2 miliony pasażerów krakowskiego lotniska

Od początku roku w Kraków Airport obsłużono 2 180 590 pasażerów , o 7% więcej iż w 2013 roku. W lipcu na krakowskim lotnisku padły kolejne rekordy – miesięczny i dobowy. W ub. miesiącu obsłużono 394 947 pasażerów, o 3% więcej niż rok temu. Jest to najlepszy lipiec w historii lotniska. Nowy rekord dobowy to 14 651 osób obsłużonych jednego dnia.

W lipcu znaczny wzrost (16%) odnotowano w czarterach. W tym segmencie największą popularnością cieszyły się połączenia do Turcji. Na kolejnych miejscach były: Grecja, Egipt, Bułgaria i Tunezja.

W lipcu nowym połączeniem w ruchu regularnym był Gdańsk, oferowany przez Ryanaira. – Dzięki dodatkowej ofercie rejsów pomiędzy Krakowem a Gdańskiem łączna liczba pasażerów korzystających z tego połączenia wzrosła o 75% – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Oferta Ryanaira jest świetnym uzupełnieniem propozycji Eurolotu, który lata na tej trasie od trzech lat. Obydwaj przewoźnicy mieli zbliżoną liczbę pasażerów. W sumie w lipcu z lotów do/z Gdańska skorzystało 9,5 tys. osób.

Wśród przewoźników rozkładowych największą dynamikę wzrostów odnotowała linia Austrian Airlines (+99%). Największą liczbę dodatkowych pasażerów zanotowała natomiast Lufthansa.

lotnisko-krakow

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków