Raytheon podpisał list intencyjny z polską firmą Teldat

Raytheon podpisał list intencyjny z polskim przedsiębiorstwem TELDAT o współpracy w poszukiwaniu wzajemnie korzystnych możliwości biznesowych związanych z architekturą obrony powietrznej Polski, jak również w kwestii znaczącego eksportu na rynki światowe. Obie firmy zbadają możliwości partnerskiej współpracy w następujących dziedzinach:

Oparte na protokołach internetowych (IP) rozwiązania sieciowe, programistyczne i urządzenia
Sprzęt łącznościowy do celów wojskowych
Oprogramowanie do systemów Dowodzenia i Kontroli
Testowanie integralności, weryfikacja i walidacja systemów (IV&V)

„TELDAT i Raytheon współpracują ze sobą już od ponad dwóch lat, aktywnie poszukując możliwości biznesowych w takich dziedzinach jak projektowanie elektromechaniki, tworzenie oprogramowania czy całościowa budowa systemów” – powiedział Mike Shaughnessy, wiceprezes Działu Łańcucha Dostaw w Raytheon Integrated Defense Systems. „Jest to kolejny przykład naszego zaangażowania w celu zapewnienia polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu znaczących i trwałych korzyści, obejmujących podział pracy, wspólne prace badawczo-rozwojowe, koprodukcja i transfer technologii.”

„Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Raytheon ponieważ obie nasze firmy, działające w obszarze nowoczesnych technologii obronnych, mają ze sobą wiele wspólnego – od najwyższych standardów etycznych po wysoko wyspecjalizowane kadry inżynierskie” – powiedział dr Henryk Kruszyński, prezes zarządu Spółki TELDAT. – „Realizacja wspólnych projektów stwarza wiele możliwości nie tylko dla firm TELDAT i Raytheon, ale także dla Polski. Dzięki naszemu doświadczeniu i najwyższej jakości produktom, wniesiemy istotny wkład w budowę Systemu Patriot Nowej Generacji”.
To oświadczenie zostało wydane w kilka tygodni po tym gdy Inspektorat Uzbrojenia MON wybrał koncern Raytheon jako jednego z dwóch uczestników finalnego etapu postępowania w programie WISLA.

Raytheons Shaugnessy and TELDATS Kruszynski sign Letter of Intent

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon