SMBC Aviation Capital zamawia 115 maszyn z rodziny A320

SMBC Aviation Capital, jedna z największych na świecie firm wynajmujących samoloty, podpisała zamówienie na 115 maszyn z rodziny A320 (110 A320neo i pięć A320ceo). Zawarcie umowy zostało ogłoszone dzisiaj podczas Farnborough International Airshow 2014.

Nowy kontrakt jest największym w historii branży zamówieniem na maszyny wąskokadłubowe złożonym przez jedną firmę leasingową. Wraz z tym krokiem, lista zamówionych przez SMBC Aviation Capital maszyn typu A320 wzrosła do 206 modeli. Wybór silników zostanie ogłoszony przez firmę później.

„To kamień milowy dla SMBC Aviation Capital i niewątpliwie dla całej branży leasingu maszyn. Jest mi bardzo miło, że mogę kontynuować bliskie i długoterminowe relacje biznesowe z firmą Airbus” – powiedział Peter Barrett, prezes SMBC Aviation Capital. „Rodzina maszyn A320 odegrała znaczącą rolę w dotychczasowym sukcesie SMBC Aviation Capital, a to zamówienie jest potwierdzeniem naszego zobowiązania do wykorzystania wąskokadłubowych maszyn nowej generacji oraz ambitnym planem rozwijania naszego biznesu. Program A320neo rozwija się dobrze, wierzymy że czas realizacji i struktura zamówienia odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Biorąc pod uwagę globalną działalność naszej firmy, doświadczenie, wiedzę, silną strukturę akcjonariuszy i światowej klasy zespół, nowe zamówienie oznacza, że SMBC Aviation Capital jest na niezwykle mocnej pozycji, aby kontynuować zrównoważony, długoterminowy rozwój działalności.”

„Dzisiejsze zamówienie jest kolejnym świetnym przykładem na znakomite relacje jakie Airbus ma w Japonii, gdzie baza naszych dostawców ciągle rośnie” – powiedział John Leahy, Dyrektor Zarządzający ds. Klientów Airbusa. „Kiedy wiodąca firma leasingowa składa zamówienie na kolejne maszyny z rodziny A320, potwierdza to, że modele z tej serii, łącznie z najnowszym A320neo, są najlepszym rozwiązaniem dla linii lotniczych, które chcą dynamicznie rozwijać swoją działalność i oferować klientom najlepsze warunki w podróżach krótko- i średniodystansowych.”

A320_SMBC_01_

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus