AerCap składa zamówienie na 50 maszyn typu A320neo

Łącznie z wczorajszym zamówieniem 50 sztuk maszyn A320neo, całkowita liczba zamówionych przez AerCap samolotów z tej rodziny wzrasta do 200, a ich łączna liczba dla Airbusa do 945 zamówień. Po przejęciu ILFC, AerCap stał się największym klientem Airbusa, zarówno jeśli chodzi o liczbę zamówionych maszyn, jak i o ich wartość.

Prezes Zarządu AerCap, Aengus Kelly powiedział: „Rodzina A320neo cały czas udowadnia jak wielkim jest sukcesem. AerCap już korzysta z 48 sztuk A320neo w ramach umów leasingowych lub listów intencyjnych, dlatego nasza decyzja o zamówieniu kolejnych 50 jest naturalna dla strategii zwiększania floty.”

„Jesteśmy zaszczyceni, że AerCap wybrał popularne A320neo jako swoją największa inwestycję we flotę od momentu przejęcia ILFC na początku roku.” – powiedział Fabrice Brégier, Prezes i Dyrektor Generalny Airbusa. „To zawsze dobra wiadomość, kiedy tak ważni klienci wracają do nas po kolejne maszyny. To jasny sygnał i potwierdzenie, że jakość naszych produktów jest doceniana, a dzięki najlepszej w swojej klasie kabinie, A320neo zapewnia nieporównywalny komfort, efektywność kosztową oraz niezawodność operacji”.

A320neo_Aercap_01_

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus