2 miliony w Modlinie

Dzisiaj o godz. 9:20 lotem Ryanaira numer FR 4929 z Marsylii, przyleciał dwumilionowy pasażer Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Pan Maciej Kułakowski, podróżujący z żoną i dzieckiem, otrzymali vouchery na darmowy lot Ryanairem oraz torbę z firmowymi upominkami. Partnerzy lotniska (Coffee Express, Coca Cola, Euro Shop firmy Inflight Service, Modlin Bus, Sawa Taxi i Taxi Modlin), również przygotowali miłe upominki.
„Każdy pasażer jest dla nas bardzo ważny. Przekroczenie tak dużej liczby obsłużonych podróżnych w tak krótkim czasie potwierdza trafność inwestycji i nasze dobre przygotowanie do obsługi zarówno przewoźników jak i pasażerów. Cały czas staramy się podnosić poziom jakości obsługi, aby wszyscy czuli się na naszym lotnisku jak najbardziej komfortowo” – komentuje dzisiejsze wydarzenie prezes Spółki, Piotr Okienczyc.
„To wydarzenie cieszy nas nie tylko ze względu na dużą liczbę obsłużonych pasażerów, ale również ze względu na wynikające z tego faktu korzyści dla lotniska i całego regionu. Pamiętajmy że każdy obsłużony milion pasażerów rocznie, oznacza co najmniej tysiąc miejsc pracy. Już w tej chwili wszystkich pracujących na lotnisku jest ok. 1 200 osób, a w Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach powstało kilkaset nowych miejsc pracy: w turystyce, gastronomii, hotelarstwie, handlu i usługach” – podsumowuje wiceprezes Spółki, Marcin Danił.
2 miliony pasażerów to wynik osiągnięty w ciągu niecałych 15 miesięcy działania lotniska. Oznacza to średnią miesięczną ponad 133 tys. i średnią dzienną 4,5 tys. pax. W tym roku przewidujemy obsłużyć przynajmniej 1,6 miliona pasażerów.
Lotnisko we współpracy z Ryanairem dba o rozwój siatki połączeń z naszego lotniska. Ostatnio przewoźnik ogłosił uruchomienie od sezonu zima 2014 r. 4 nowych kierunków: Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa i Madryt.
„Będąc największą linią lotniczą operującą na Lotnisku Warszawa/Modlin, Ryanair zamierza kontynuować ścisłą współpracę z Zarządem lotniska w celu rozwoju ruchu pasażerskiego, siatki połączeń oraz miejsc pracy. Niewielka odległość lotniska od centrum Warszawy (tylko 35 kilometrów!) sprawia, że jest to idealny port zarówno dla turystów jak i dla mieszkańców Warszawy i okolic.

Cieszymy się, że już tej zimy uruchomimy na Lotnisku Warszawa/Modlin naszą bazę operacyjną, a także 7 nowych zimowych kierunków (w sumie 23) co zaowocuje ruchem pasażerskim na poziomie 2 milionów pasażerów rocznie i pozwoli na utrzymanie ponad 2000 miejsc pracy nie tylko na samym lotnisku, ale przede wszystkim w jego otoczeniu” – komentuje Kenny Jacobs, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu Ryanair.

modlin 2 miliony
Źródło / Autor: Lotnisko Modlin
Zdjęcie: Lotnisko Modlin