Red Bull X-Alps 2015 – Ruszają zapisy

Red Bull X-Alps powraca, zgłoś się i Ty! Przyjmowanie zgłoszeń do najtrudniejszego
i najbardziej prestiżowego rajdu przygodowego świata rozpocznie się już za tydzień. Swoje uczestnictwo należy zgłosić za pośrednictwem oficjalnej strony wyścigu www.redbullxalps.com w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia 2014 roku.

Jeśli masz bardzo dobrą kondycję fizyczną i niezwykłą wytrzymałość psychiczną zgłoś się i znajdź się wśród najlepszych paralotniarzy świata.

Red Bull X-Alps 2015 to już siódma edycja słynnego wyścigu. Zawodnicy muszą pokonać liczącą ponad 1000 km trasę przez Alpy pieszo lub na paralotni, po drodze zaliczając wyznaczone punkty kontrolne. Rajd wymaga niezwykłej wytrzymałości – często zdarza się, że zawodnicy pokonują pieszo nawet 100km dziennie. Dokładna trasa, która zapowiada się jeszcze bardziej wymagająco niż dwa lata temu, wraz z listą punktów kontrolnych zostanie opublikowana wiosną 2015 roku. Uaktualniony zostanie także regulamin, a ewentualne zmiany zostaną podane do wiadomości publicznej przed startem wyścigu.

Komitet wyścigu Red Bull X-Alps 2015 wybierze najlepszych sportowców z całego świata na podstawie ich doświadczenia alpinistycznego i biegowego, wytrzymałości, sprawności fizycznej i umysłowej oraz umiejętności lotniczych. Pod uwagę będą brani tylko ci śmiałkowie, którzy wyróżniają się swoimi predyspozycjami.

„Kandydaci muszą należeć do grona najlepszych paralotniarzy świata”, mówi główny organizator wyścigu Hannes Arch. „Konieczne jest także doświadczenie w biegach przełajowych, wyczucie pogody, zdolności nawigacyjne i alpinistyczne oraz umiejętność podejmowania dobrych i bezpiecznych decyzji pod ogromną presją i przy ekstremalnym zmęczeniu.

Red Bull X-Alps to wyzwanie nie tylko dla organizmu. Tutaj liczy się zarówno ciało, jak i umysł. Zawodnicy ścigają się z wyjątkową intensywnością przez 18 godzin dziennie i muszą znosić tak ekstremalną rywalizację przez co najmniej 10 dni. Konsekwencją podjęcia złej decyzji może być nie tylko spadek w rankingu, ale także realne niebezpieczeństwo! To poważne przedsięwzięcie”, podsumowuje Arch.

Od samego startu aż po metę walka nawet przez chwilę nie traci na intensywności. W trakcie zeszłorocznej edycji fani mieli szansę podziwiać emocjonujący, 9-dniowy pojedynek o drugie miejsce, który stoczyli Francuzi Clement Latour i Antoine Girard. Łącznie pokonali dystans 2 500 km, nie zmrużyli oka przez ostatnie 24 godziny wyścigu i dotarli na metę z zaledwie godzinną różnicą
w czasach.

„To właśnie tego typu emocjonujące akcje sprawiają, że Red Bull X-Alps jest tak wyjątkowym wyścigiem i jednocześnie fantastycznym wydarzeniem do śledzenia, zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem systemu live tracking”, mówi dyrektor wyścigu Christoph Weber.

W 2013 roku zwycięzcą rajdu został szwajcarski zawodnik Christian Maurer, który pokonał trasę
w 6 dni, 23 godziny i 40 minut. Było to jego trzecie zwycięstwo z rzędu – ustanowił tym samym nowy rekord. Czy w 2015 ktoś zdoła przerwać jego zwycięską passę i zostanie nowym mistrzem Red Bull X-Alps? Czy tym razem legendarny zawodnik z Rumunii Toma Coconea, który startował w każdej edycji wyścigu, w końcu zatriumfuje? A może rywalizację zdominuję zupełnie nowa twarz? Wykorzystaj swoją szansę!

Zgłoszenia można wypełniać na oficjalnej stronie www.redbullxalps.com w terminie od 1 lipca do
31 sierpnia 2014 roku. Komitet wyścigowy chętnie rozpatrzy twoje zgłoszenie.

Red Bull X-Alps 2013_fot.Daniel Kofler _ Red Bull Content Pool

Źródło / Autor: Red Bull

Zdjęcie: Red Bull