Eurolot sprzedał SP-LFD

Szanowni Państwo, Eurolot sprzedał właśnie jeden z dwóch ostatnich samolotów typu ATR 72 o znakach rejestracyjnych SP-LFD. Nowym właścicielem maszyny została angielska firma.

Obecnie samolot jest zaparkowany na terenie portu w Katowicach. Samolot SP-LFD wyprodukowano w 1992 roku. Do tej pory wylatał ponad 41127 godzin. W swój ostatni rejs w barwach Eurolotu poleciał 28 grudnia 2012 roku z Krakowa do Katowic.

We flocie Eurolotu pozostał do sprzedania jeszcze jeden samolot ATR 72. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w najbliższym czasie.Tym samym Eurolot zakończy formalnie proces modernizacji swojej floty polegający na wymianie samolotów ATR na nowoczesne i wygodne Bombardiery Q400 NextGen.

Ostatnie 2 lata to czas pełen wyzwań dla Eurolotu – podjęliśmy się ogromnego zadania wymiany floty samolotów ATR na Bombardiery Q400. W proces ten były zaangażowane służby techniczne i operacyjne, które miały przed sobą wyzwania przygotowania samolotów i dokumentacji według wymagań kupujących z całego świata. Satysfakcjonujące jest to, że proces ten jest na etapie zakończenia. Dzięki tej modernizacji floty Eurolot ma jedną z najmłodszych flot w Europie i na świecie –powiedział Bartłomiej Matusewicz, Wiceprezes ds. Operacyjno-Technicznych Eurolot SA.

Źródło / Autor: eurolot