Vueling – nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku

Dziś w nocy samolot hiszpańskiej linii Vueling Airlines po raz pierwszy wylądował na krakowskim lotnisku. Sezonowe połączenie z Barcelony El Prat będzie działać do 16 września. Do stolicy Katalonii można będzie polecieć trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty.

Od kilku lat rośnie popularność lotów z/do Hiszpanii. W ub. roku skorzystało z nich ponad 173,5 tys. pasażerów, dwukrotnie więcej niż trzy lata wcześniej. Najpopularniejsze kierunki to Madryt i Alicante. W sumie Kraków Airport oferuje 6 połączeń do Hiszpanii (całoroczne – Alicante, Madryt i sezonowe – Barcelona, Barcelona Girona, Majorka i Malaga).
– Liczymy na to, że loty z głównego barcelońskiego lotniska z dobrze znanym na tamtejszym rynku przewoźnikiem spowodują jeszcze większy napływ hiszpańskich turystów – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Obserwujemy również duże zainteresowanie tą ofertą polskich touroperatorów i indywidualnych turystów.
Vueling Airlines jest drugim największym przewoźnikiem w Hiszpanii. Obsługuje ponad 100 połączeń w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W Polsce operuje z Krakowa i Warszawy.
W sezonie Lato 2014 Kraków Airport oferuje we współpracy z 15 liniami lotniczymi 62 bezpośrednie połączenia rozkładowe obejmujące 6 nowych tras do: Shannon, Splitu, Barcelony, Brukseli, Splitu i Heringsdorfu oraz 16 połączeń czarterowych.

Vueling-krakow

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków
Zdjęcie: Lotnisko Kraków