Finnair otwiera nowe połączenia do Kazania, Samary i Niżnego Nowogrodu w Rosji

(Warszawa 9.6.2014) Tego lata Finnair uruchomi połączenia na trasach do Samary, Kazania i Niżnego Nowogrodu – trzech słynnych historycznych ośrodków regionalnych nad rzeką Wołgą w Federacji Rosyjskiej.

25 lipca fiński przewoźnik zacznie obsługiwać loty na lotnisko w Niżnym Nowogrodzie (kod lotniska: GOJ), 7 sierpnia na lotnisko w Samarze Kurumoch (KUF), a 18 sierpnia na lotnisko w Kazaniu (KZN). Loty do tych miast będą się odbywać 3 razy w tygodniu. Podany poniżej rozkład lotów został skoordynowany z rozkładami połączeń Finnaira do wielu innych miast europejskich.

„Otwarcie połączeń na nowych trasach i duża częstotliwość lotów pozwoli zaspokoić rosnący popyt na podróże lotnicze z Rosji do Finlandii, ale także do innych krajów. Stanie się to łatwiejsze dzięki rozbudowanej sieci połączeń europejskich Finnaira oraz sprawnie funkcjonującemu węzłowi lotniczemu w Helsinkach”, mówi Juhani Nuoramo, dyrektor sprzedaży Finnaira na Europę Wschodnią. „Do wszystkich trzech miast można bez problemu dotrzeć z Warszawy. Mamy nadzieję, że możliwość skorzystania z połączeń na nowych trasach skłoni polskich i innych europejskich podróżujących do odkrywania tych trzech historycznych miast nad Wołgą, które stają się coraz bardziej znaczącymi ośrodkami biznesowymi”, dodaje Nuoramo.

Niżny Nowogród, którego liczba mieszkańców to 1,2 miliona, jest zyskującym na znaczeniu centrum technologii informatycznych i centrum administracyjnym Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego. Kazań, który zamieszkuje 1,1 miliona ludzi, jest wieloetniczną stolicą Republiki Tatarstanu i światowym centrum tatarskiej kultury muzułmańskiej. Samara, którą zamieszkuje także 1,1 miliona ludzi, jest głównym ośrodkiem przemysłowym w południowej Rosji przede wszystkim ze względu na rozwinięty przemysł lotniczy i kosmonautyczny oraz znajdujący się tam Uniwersytet Lotnictwa i Kosmonautyki.

Finnair oferuje także loty do innych rosyjskich miast – do Petersburga dwa razy dziennie, do Moskwy (na lotnisko Szeremietiewo) 9 razy w tygodniu i do Jekaterynburga cztery razy w tygodniu. Wraz z linią lotniczą S7 – partnerem z sojuszu lotniczego oneworld, Finnair oferuje także wspólną obsługę połączeń lotniczych do Moskwy (na lotnisko Domodedovo) oraz połączeń przez Moskwę do Kazania, Nowosybirska, Rostowa nad Donem, Ufy i Jekaterynburga.

Na trasach do Samary, Kazania i Niżnego Nowogrodu latają samoloty Embraer 190, obsługiwane na zlecenie Finnaira przez Flybe Finland.

FIN Embraer 190

Źródło / Autor: Finnair
Zdjęcie: Finnair