Airbus A350XWB rozpoczyna próbne loty długodystansowe w typowych warunkach operacyjnych z personelem linii lotniczych i pracownikami Airbus na pokładzie

Airbus A350 XWB rozpoczął program próbnych lotów długodystansowych (Early Long Flights) z personelem pokładowym i pasażerami na pokładzie. Wyposażony w kabinę pasażerską samolot testowy MSN 002 wyruszył w pierwszy z dwóch zaplanowanych lotów próbnych z lotniska Toulouse-Blagnac o godzinie 09.20 czasu lokalnego. Loty odbędą się w warunkach zbliżonych do normalnych lotów pasażerskich, a na pokładzie obecny będzie personel pokładowy linii lotniczych Air France i Lufthansa.

Próbne loty długodystansowe, które obejmą wszystkie warunki, jakie mogą wystąpić podczas lotu, zostaną ukończone w ciągu tygodnia. Na pokładzie samolotu znajdzie się prawie 250 pasażerów, w tym pracownicy firmy Airbus i ok. 30 ekspertów w dziedzinie kabin z firmy Airbus oraz firm produkujących wyposażenie.

Próbne loty długodystansowe nie są częścią programu certyfikacji technicznej, ale stanowią ważny krok ku osiągnięciu przez samolot A350 dojrzałości do chwili wejścia do eksploatacji.

A350_XWB__-_ELF_1st_FLIGHT_TAKE_OFF__2_

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus