Gdańsk:Tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy Terminalu T2

Mimo, że rozbudowa Terminalu T2 idzie pełną parą, jej dotychczasowe efekty nie były widoczne dla wszystkich osób odwiedzających lotnisko, gdyż dotychczasowe prace trwały na poziomie -1. Sukcesywnie jednak budynek wychodzi z ziemi i już niedługo rozpocznie się etap montażu konstrukcji stalowej. Składająca się w sumie z 8 słupów-dźwigarów konstrukcja (4 słupy na poziomie parteru i 4 na poziomie I piętra) jest kontynuacją już istniejącej i funkcjonującej części terminalu.
W celu zainstalowania wyprodukowanych przez Mostostal Chojnice elementów niezbędne będzie zastosowanie olbrzymiego żurawia samojezdnego, o udźwigu do 500 ton i 40 metrowym zasięgu ramienia. Aby umiejscowić takiego kolosa na placu budowy, konieczne jest zamknięcie i częściowe rozebranie elementów obecnie funkcjonującego układu drogowego przed Terminalem Pasażerskim T2.
W związku z powyższym w dniach 28 maja 2014 – 20 lipca 2014 podjazd pod Terminal Pasażerski T2 wraz z wjazdem do strefy Kiss & Fly dedykowanej pasażerom odlatującym będzie całkowicie zamknięty. Już w najbliższą środę cały indywidualny ruch samochodowy skierowany zostanie do strefy Kiss & Fly przed Terminalem Pasażerskim T1 (starym terminalem). Dodatkowo na korzystanie z parkingu krótkoterminowego P2 (czerwonego – przed Terminalem T1) we wspomnianym okresie od 28 maja do 20 lipca wprowadza się zwolnienie z opłaty parkingowej za postój poniżej 10 minut.
Ruch autobusów komunikacji miejskiej w obrębie układu drogowego przed terminalami pozostaje niezmieniony.

dojazd_13_q_pdf

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk

Grafika: Lotnisko Gdańsk