Boeing Business Jets dystansuje konkurencję na rynku samolotów szerokokadłubowych

Boeing Business Jets zdystansował konkurencję w segmencie szerokokadłubowych samolotów dyspozycyjnych. Zamówienia na takie samoloty stanowią obecnie ponad jedną trzecią wszystkich zamówień na samoloty dyspozycyjne Boeinga.
W trakcie European Aviation Conference & Exhibition (EBACE) Boeing poinformował, że odkąd w 2006 r. udostępniono możliwość konwersji modeli 787 i 747-8 do wersji BBJ, zainteresowanie szerokokadłubowymi samolotami Boeinga w wersji dla VIP-ów utrzymuje się na wysokim poziomie. Liderzy biznesu i przywódcy państw w zdecydowanej większości przedkładają szerokokadłubowe samoloty dyspozycyjne Boeinga nad produkty konkurencji.
“W ciągu ostatnich ośmiu lat spółka Boeing Business Jets zdobyła silną pozycję na rynku szerokokadłubowych samolotów dyspozycyjnych. Dostrzegliśmy potencjał na rynku szerokokadłubowych samolotów biznesowych i widzimy teraz, że się to opłaciło” – powiedział Steve Taylor, prezes Boeing Business Jets. “Nasze samoloty charakteryzują się najbardziej przestronnymi kabinami, co umożliwia naszym klientom dostosowanie samolotu do konkretnych potrzeb i zapewnia niezrównany komfort podczas długich lotów.”
W roku 2014 na rynek trafi jeszcze większa ilość szerokokadłubowych samolotów Boeinga dla VIP-ów. Jeden BBJ 787 dostarczony w 2013 roku trafił już do użytku. Ponadto, w 2014 roku służbę rozpocznie pierwszy BBJ 747-8. Będzie on użytkowany przez nieujawnionego nabywcę.
Podczas EBACE Taylor poinformował również o zwiększeniu zasięgu BBJ MAX. Samoloty te zapewnią nabywcom większą elastyczność poprzez umożliwienie dłuższych lotów, transportu większego ładunku i poprawienie komfortu dzięki przestronniejszej kabinie. Zwiększony zasięg BBJ MAX, wynoszący 6425 mil morskich, pozwoli klientom na dotarcie do większej liczby miast na całym świecie.
Premiera BBJ MAX miała miejsce na początku 2014 roku, a jego pierwszy egzemplarz zostanie dostarczony w roku 2018.
Boeing Business Jets oferuje szeroki wybór samolotów charakteryzujących się przestronnymi kabinami i dużym zasięgiem, które doskonale odpowiadają na potrzeby rynku prywatnych odrzutowców. Portfolio obejmuje BBJ, BBJ 2 i BBJ 3 – niezwykle wydajne samoloty oparte na popularnych modelach 737 Next-Generation i 737 MAX, oraz samoloty szerokokadłubowe Boeinga takie jak 747-8, 767, 777 i 787 Dreamliner.

Źródło / Autor: Boeing