Baza i więcej połączeń na Lotnisku Warszawa/Modlin

Ryanair ogłosił utworzenie na Lotnisku Warszawa/Modlin bazy samolotów, nowe połączenie do Madrytu oraz zwiększenie częstotliwości i godzin lotów krajowych już od sezonu zimowego. Od października br. będziemy mogli polecieć do Gdańska i do Wrocławia w godzinach porannych i wrócić jeszcze tego samego dnia wieczorem.

Utworzenie bazy na Lotnisku Warszawa/Modlin daje nam nowe możliwości rozwoju. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń, co dla lotniska oznacza większą liczbę rejsowych samolotów, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury.

„Taka decyzja to potwierdzenie potencjału portu oraz dowód na silną i stabilną współpracę z przewoźnikiem. To także oznacza możliwość powstania nowych miejsc pracy zarówno na lotnisku jak i w jego okolicach” – mówi Piotr Okienczyc, Prezes portu.

„Fakt, że przewoźnik zdecydował się na otwarcie w Modlinie swojej bazy to bardzo dobra wiadomość, a także nowe perspektywy na przyszłość. Przede wszystkim daje to możliwość zwiększenia ruchu lotniczego z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. To również pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Lotnisko ma szansę stać się portem strategicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o ruch niskokosztowy. Mamy dalsze ambitne plany rozwoju tego lotniska” – podsumowuje decyzję przewoźnika Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

„Od wprowadzenia letniej siatki połączeń, znacząco wzrosła liczba obsługiwanych pasażerów (z 3,5 do 4,5 tys. pasażerów dziennie), co jest potwierdzeniem zarówno potencjału lotniska jak i tego, że Modlin zaistniał już na dobre na lotniczej mapie Polski i jeszcze bardziej przybliżył Mazowsze do Europy” – powiedział Marcin Danił, Wiceprezes Lotniska Warszawa/Modlin.

Mamy nadzieję, że połączenia krajowe będą cieszyły się dużym powodzeniem wśród pasażerów m.in. ze względu na wygodniejszą porę połączenia, możliwość powrotu tego samego dnia i niskie ceny biletów, które zaczynają się już od 19 zł w jedną stronę.

Październik 2014 r.

· Gdańsk – 2 loty dziennie,

· Wrocław – 2 loty dziennie,

· Shannon – 2 loty tygodniowo,

· Madryt – 4 loty tygodniowo,

· 1 stacjonujący samolot,

· Wzrost lotów z 174 do 265 tygodniowo,

· Ponad 1,9 mln pasażerów rocznie.

lotnisko modlin ryanair

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin

Zdjęcie: Lotnisko Modlin