Gdańsk: Eurolot połączy Gdańsk i Helsinki

Eurolot otworzył 31 marca kolejne, nowe połączenie, tym razem na trasie z Gdańska do Helsinek. Będzie ono realizowane przez 78 miejscowe komfortowe samoloty typu Bombardier Q400.
To pierwsze w historii połączenie polskiego przewoźnika na tej trasie. Potencjał kierunku został oceniony na podstawie wyników badań rynku oraz oczekiwań pasażerów. Rozpoczęcie rejsów z Gdańska do Helsinek to kolejny element strategii Eurolotu, który realizuje plan łączenia polskich portów regionalnych z głównymi lotniskami europejskich stolic.
Wylot z Gdańska odbywać się będzie w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele o godz. 12.40, lądowanie w Helsinkach o godz. 15.55. Lot powrotny do Polski zaplanowano na godz. 16.35, natomiast przylot do Gdańska na godz. 17.35. Ceny biletów na połączenie zaczynają się już od 499 zł w obie strony.
Od 3 marca br. z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy można polecieć do Brukseli, Zurychu i Wrocławia. W sezonie letnim do siatki połączeń Eurolotu wrócą również rejsy do Chorwacji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem pasażerów z Pomorza. Według obecnych planów już 7 czerwca br. Eurolot zainauguruje loty do Dubrownika, a tydzień później – do Splitu i Zadaru.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy otrzymał Diament

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk

Zdjęcie: Lotnisko Gdańsk