Kolejny miesiąc wzrostów na krakowskim lotnisku

Marzec był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku. W ub. miesiącu obsłużono 274 264 pasażerów, czyli o 9% więcej niż rok temu. Jest to nowy miesięczny rekord marca.

Od początku roku w Kraków Airport obsłużono łącznie 744 370 pasażerów (+12%).

– W pierwszym kwartale linie regularne zaoferowały niemal milion miejsc na swoich połączeniach z/do Krakowa. Do 76% wzrosło średnie wypełnienie, zarówno na rejsach rozkładowych jak
i czarterowych. Zwiększonego oferowania spodziewamy się również w kolejnych miesiącach, jednak bazując na planach przewoźników zakładamy, że wzrosty nie będą już tak spektakularne jak
w pierwszych trzech miesiącach – zauważa Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Od kwietnia ubiegłego roku działa na naszym lotnisku baza Ryanaira, tegoroczny letni rozkład lotów stoi pod znakiem umacniania się przewoźników na sprawdzonych trasach, choć nie brakuje nowych połączeń.

W sezonie Lato 2014 nowościami są Shannon i Gdańsk (Ryanair), Split (Eurolot), Bruksela (Brussels Airlines) i Barcelona El Prat (Vueling).

W pierwszym kwartale pasażerowie krakowskiego lotniska tradycyjnie już najliczniej korzystali
z połączeń z Wielką Brytanią, Niemcami oraz rejsów krajowych. Największe wzrosty odnotowano na trasach do/z Malty, Szwajcarii oraz Rosji.

Na krakowskim lotnisku najczęściej można oglądać samoloty: Boeing 737-800, Bombardier Dash-8 oraz Airbus A319.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków