Boeing i Ryanair prezentują 737-800 NG w okolicznościowym malowaniu

Firmy Boeing i Ryanair zaprezentowały dostarczony niedawno przewoźnikowi samolot 737-800 Next-Generation w wyjątkowym malowaniu z identyfikacją wizualną obu firm. Podkreślona została w ten sposób ich bliska współpraca.

Samolot wyróżnia kadłub w charakterystycznych niebieskich barwach Boeinga oraz nazwa Ryanair umieszczona na tylnej części. Na ogonie widnieje logo przedstawiające złotą harfę, które znajduje się na każdym Boeingu 737-800 linii Ryanair. Samolot ten jest jedną z blisko 300 maszyn znajdujących się we flocie linii Ryanair, która składa się wyłącznie z samolotów Boeing 737-800.

„Dzięki znakomitej konstrukcji i fenomenalnej niezawodności 737-800 jest podstawą naszego wzrostu w ostatnim czasie” – powiedział Michael O’Leary, prezes linii Ryanair.

W czerwcu 2013 r. irlandzki przewoźnik zamówił kolejnych 175 egzemplarzy tego najlepiej sprzedającego się na świecie samolotu wąskokadłubowego. O’Leary powiedział, że nowo zamówione maszyny powiększą flotę Ryanair do ponad 400 samolotów 737-800 i pozwolą utworzyć ponad 3000 nowych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.

„Ryanair od prawie 20 lat jest lojalnym klientem programu Boeing 737, wspólne barwy samolotu są więc znakomitym sposobem na uczczenie tak długiej współpracy” – powiedział Todd Nelp, wiceprezes działu European Sales w Boeing Commercial Airplanes .

W ciągu najbliższych pięciu lat Ryanair planuje przewieźć ponad 110 mln pasażerów w całej Europie. „Pozwoli nam to jeszcze bardziej obniżyć nasze koszty i ceny biletów lotniczych” – powiedział O’Leary.

Ryanair określa się najpopularniejszą niskokosztową linią w Europie. Realizuje ponad 1600 lotów dziennie łącząc 186 destynacji w 30 krajach.

737-boeing-ryanair

Źródło / Autor: Boeing

Zdjęcie: Boeing