Boeing i Japan Transocean Air informują o zamówieniu 12 samolotów 737 Next-Generation

Firma Boeing i linie Japan Transocean Air (JTA) ogłosiły wybranie przez przewoźnika 12 samolotów 737-800 Next-Generation. Zamówienie, którego wartość szacowana jest na 1,1 mld USD według cen katalogowych, stanowić będzie początek programu odnowienia floty przewoźnika. Użytkowanie nowych samolotów ma rozpocząć się w roku 2016. W ramach umowy linie JTA będą miały możliwość zamiany na samoloty 737 MAX.
„Linie JTA od niemal 50 lat są ważnym przewoźnikiem Okinawy” – powiedział Manabu Sato, prezes Japan Transocean Air i dyrektor w Japan Airlines. „Boeing 737-800 Next-Generation, charakteryzujący się dużą niezawodnością, znakomitymi parametrami ekonomicznymi, przyjaznością dla środowiska, a także komfortowym wnętrzem Boeing Sky Interior, pozwoli nam nadal zapewniać mieszkańcom Okinawy najwyższy poziom usług, komfortu i wygody.”
Linie JTA, będące członkiem Japan Airlines Group, mają swoją siedzibę w Naha na Okinawie, najbardziej na południe wysuniętym łańcuchu Wysp Japońskich. Obecnie przewoźnik dysponuje flotą samolotów 737-400, którymi obsługuje trasy krajowe, łącząc Okinawę z głównymi miastami Japonii, a także poszczególne wyspy archipelagu.
„Cieszymy się, że linie JTA zdecydowały się na oparcie swojej floty wyłącznie na samolotach Boeing 737 Next-Generation” – powiedział John Wojick, Senior Vice President w dziale Global Sales & Marketing w Boeing Commercial Airplanes. „Wraz z 737 Next-Generation linie JTA otrzymają największą na rynku wydajność, niezawodność i komfort, dzięki czemu będą mogły dalej rozwijać oraz umacniać współpracę z firmą Boeing w kolejnych latach.”
Nowe 737-800 użytkowane przez JTA będą wyposażone w silniki CFM56-7 wyprodukowane przez CFM International, spółkę joint venture General Electric i SNECMA. Samoloty będą wyposażone w najnowszy pakiet poprawiający wydajność (Performance Improvement Package – PIP), zapewniający poprawę spalania o dwa procent w tym najbardziej ekonomicznym samolocie wąskokadłubowym. Maszyny te zostaną wyposażone także w Boeing Sky Interior, z wewnętrznymi panelami o nowoczesnym wzornictwie, oświetleniem LED zwiększającym wrażenie przestronności oraz większymi schowkami na bagaż.
737-800, który w konfiguracji dwuklasowej jest w stanie przewozić 165 pasażerów, jest najlepiej sprzedającą się wersją w rodzinie samolotów 737 Next-Generation. 737-800, który znany jest ze swojej niezawodności, niskiego zużycia paliwa i dużej wydajności, został wybrany przez czołowych przewoźników na całym świecie i ma swój udział w ogromnym sukcesie, jakim jest ponad 6700 zamówień na samoloty z rodziny 737 Next-Generation.

Japan Trans Ocean Air 737 NG

Źródło / Autor: Boeing

Zdjęcie: Boeing