Airbus wzmacnia swoją obecność w Indiach

Firma Airbus konsoliduje swoje działania w Indiach poprzez utworzenie Airbus India, stanowiącej jej wyłączną własność spółki zależnej, która zarządzać będzie rozbudowaną działalnością firmy Airbus w tym kraju, realizowaną przez kilka lokalnych zakładów. Centra kontaktów z klientami Airbus India znajdować się będą w Delhi i Mumbaju. Opierając się na sukcesie Indyjskiego Centrum Inżynierii Airbus (Airbus Engineering Centre India – AECI) w Bangalore, w ramach Airbus India działać będą również zespoły ds. strategii, usług dla klientów oraz zakupów. W późniejszym czasie dodana zostanie także funkcja MRO (przeglądy, naprawy i remonty).

Dr Srinivasan Dwarakanath (Dwaraka) został wybrany na stanowisko dyrektora generalnego Airbus India, a Charles Champion, wiceprezes ds. technicznych i członek komitetu wykonawczego firmy Airbus, będzie pełnił obowiązki prezesa indyjskiego oddziału firmy. Istniejące biuro koordynujące w Delhi nadal prowadzić będzie Ajay Mehra.

Dwaraka był odpowiedzialny za organizację działalności przemysłowej firmy Airbus w regionie, w tym Indyjskiego Centrum Inżynierii Airbus (AECI) oraz Indyjskiego Centrum Szkoleniowego Airbus (Airbus Training India – ATI), które znajdują się w Bangalore. Około 30 indyjskich dostawców zaangażowanych jest dziś w programy Airbus i produkcję części do wszystkich modeli samolotów oferowanych przez firmę.

W obecnej chwili indyjskie linie lotnicze korzystają z floty ponad 170 samolotów Airbus. Udział rynkowy firmy Airbus w sprzedaży samolotów w Indiach to ponad 60 procent całkowitego portfela zamówień na samoloty w tym kraju. Od roku 2005 firma Airbus może ponadto pochwalić się ponad 60-procentowym udziałem we wszystkich nowych zamówieniach.

Airbus in Bangalore_

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus