50 lat krakowskiego lotniska

Tort, rabaty i upominki dla pasażerów na urodziny krakowskiego lotniska

Olbrzymi tort, specjalne oferty, rabaty i upominki to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez krakowskie lotnisko z okazji 50-tych urodzin. W terminalu i na krakowskich Plantach można zobaczyć wystawę archiwalnych fotografii, a w Muzeum Lotnictwa Polskiego posłuchać o historii portu.

Pierwszy pasażerski samolot wylądował na krakowskim lotnisku 29 lutego 1964 o godz. 9:30. Był to rejs PLL LOT z Warszawy. W pierwszym roku działalności lotnisko obsłużyło 55 tys. pasażerów.

Obchody 50-lecia rozpoczęły dziś o godz. 9:30 w terminalu lotniskowym T1. Została otwarta wystawa zdjęć dokumentujących rozwój lotniska od lat 60., pasażerowie i goście zostali poczęstowani urodzinowym tortem i czekały na nich dziesiątki promocji przygotowanych przez sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne działające na lotnisku oraz specjalnych jubileuszowych ofert.
Można było m.in. skorzystać ze specjalnej odprawy i dostać okolicznościową jubileuszową kartę pokładową lub poczuć się jak VIP, dojeżdżając do samolotu z terminalu luksusową limuzyną. Wśród pasażerów rozlosowano luksusowe kosmetyki, upominki. Do wygrania były także limuzyna z kierowcą na weekend oraz voucher na samochód na weekend na terenie całej Polski,
Wszystkie punkty na lotnisku przygotowały specjalne rabaty, zniżki i dodatkowe atrakcje, które będą obowiązywać przez dwa tygodnie, do 14 marca. Pasażerowie, którzy w tym roku kończą 50 lat otrzymają od lotniska jubileuszowe niespodzianki – wystarczy zgłosić się do punktu informacji.
Kraków Airport z okazji jubileuszu wydaje książkę poświeconą historii lotniska autorstwa pracownika archiwum Krzysztofa Sojki. Będzie można ją zdobyć w konkursach organizowanych w mediach oraz na profilu lotniska na FB. Zainteresowani historią krakowskiego lotnictwa mogą także wziąć udział w sesji zaplanowanej na 9 marca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Dla najmłodszych przygotowano tym dniu warsztaty, pokazy filmów oraz lekcję muzealną. Szczegółowe informacje na temat programu jubileuszu oraz zniżek dla pasażerów są dostępne na stronie www.krakowairport.pl.

50-lat-lotnisko-krakow

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków

Zdjęcie: Lotnisko Kraków