Z Flugo do Albanii

Oferta Biura Podróżników Flugo – Albania
Termin: 30.04-11.05

Albania – kraj niezwykle piękny i zróżnicowany, ale pozbawiony turystów. Czyste plaże, dzikie góry, bunkry, jeziora, śródziemnomorski klimat i gościnność mieszkańców. Wciąż niedoceniane przez turystów miejsce wyróżniające się niezwykłą urodą. Poza wspaniałymi plażami położonymi na 362 kilometrach wybrzeża morskiego, bogactwo Albanii stanowią miasta z licznymi zabytkami, a także wyjątkowe cuda natury. Na trasie wycieczki zaplanowano zwiedzanie tak ciekawych miejsc, jak Park Archeologiczny Butrinti z ruinami starożytnego miasta, antyczna Apollonia, Durrës, Berat – miasto tysiąca okien, Gjirokastër – miasto tysiąca schodów. W programie jest także wizyta na Riwierze Albańskiej z jej najsłynniejszym kurortem – Sarandą, kiedyś dostępną tylko dla dygnitarzy.
Proponowany przelot:
Linie Austrian Airlines
1*OS 626K 30.04 Warszawa – Wiedeń 10:35 11:55 /O $ J03 E
2*OS 847K 30.04 Wiedeń – Tirana 12:45 14:20 /X $ J03 E
3*OS 848K 11.05 Tirana – Wiedeń 15:00 16:40 /O $ J04 E
4*OS 631K 11.05 Wiedeń – Warszawa 17:40 19:00 /X $ J04 E
Cena: około 1.150 PLN za osobę

Dzień 1, Warszawa – Tirana – Elbasan – Pogradec

Wylot z Warszawy do Tirany via Wiedeń. Po przylocie powitanie przez lokalnego przewodnika i transfer klimatyzowanym busem do Pogradec, na wschodzie Albanii. Po drodze zobaczymy jezioro Ohrid oraz zatrzymamy się w Elbasan, kamiennej twierdzy otoczonej kilkumetrowymi kamiennymi murami. Kolacja w tradycyjnej restauracji albańskiej. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu głównego bulwaru miasta.

Dzień 2, Pogradec – Voskopoja – Korça

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Voskopoja, jednego z najszybciej rozwijających się miasteczek w XVII-wiecznej Albanii, położonego na wysokości 1300m. Miasto zdobi wiele kościołów, które odzwierciedlają wyrafinowany hispano-włoski wpływ. Spacer z albańskiej wsi w kierunku Shipska, by zobaczyć Saint-Georges, który jest laureatem Europejskiej Nagrody dla najlepiej odrestaurowanego kościoła 2010r. Obszar wokół Voskopoja to raj dla turystów pieszych. Obiad w restauracji z tradycyjnym menu. Transfer do Korça, gdzie odbędzie się popołudniowa wycieczka po mieście i zwiedzanie z zewnątrz katedry prawosławnej, pierwszej szkoły albańskiej i bazaru. Zakwaterowanie w hotelu w Korça. Kolacja w tawernie Vasiliniedaleko hotelu. Nocleg.

Dzień 3, Korça – Benja – Leusa – Përmet

Wczesny wyjazd do Përmet przez Leskovik. Zatrzymamy się w Benja, gdzie można wykąpać się w wodach termalnych już od wczesnej wiosny. Obiad w lokalnej restauracji blisko term. W pobliżu znajduje się stary osmański most z widokiem na strome zbocza góry Nemercka. Kontynuujemy naszą podróż do miejscowości Leusa, słynnej z bizantyjskiego kościoła i Vjosa z widokiem na dolinę. Powrót do Përmet. Kolacja w tradycyjnej restauracji z ludową muzyką regionu. Zakwaterowanie w hotelu w Përmet.

Dzień 4, Përmet – Gjirokastër – Saranda

Po śniadaniu w hotelu przejazd w kierunku Gjirokastra. Jest to rzadki przykład idealnie zachowanego miasteczka ottomańskiego. Dawna wieś stała się jednym z najważniejszych południowych miast Albanii. Gjirokastra skrywa jedno z najpiękniejszych i najbardziej typowych dla regionu twierdz – zbudowany w XVII wieku dwupiętrowy budynek z szarego łupka. W mieście znajduje się również bazar, meczet z XVIII wieku, a także dwa kościoły z tego samego okresu. Dziedzictwo Gjirokastra jest bardzo bogate: zamek Argjiro, Narodowe Muzeum Broni i Muzeum Etnograficzne, które było domem byłego dyktatora Envera Hodża. Obiad w restauracji na bazarze. Kontynuujemy podróż kierunku Sarandy, gdzie spędzimy popołudnie odpoczywając nad morzem. Zakwaterowanie w hotelu na początku deptaku w Sarandzie. Kolacja w restauracji naprzeciwko hotelu nad morzem. Nocleg.

Dzień 5, Saranda – Butrint – Ksamil – Saranda

Po śniadaniu wyruszamy do Parku Archeologicznego Butrint, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zobaczymy tam świetnie zachowane ruiny starożytnego miasta w cudownym naturalnym tle. Po wizycie w parku, odwiedzimy Qeparo, wioskę, która położona jest na wybrzeżu Morza Jońskiego. Popołudnie spędzamy w Ksamil, na plaży. Czas wolny na obiad. Powrót do hotelu w Sarandzie. Kolacja w restauracji i nocleg.

Dzień 6, Saranda – Qeparo – Drimadhes – Llogara

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Qeparo, skąd udamy się na wspinaczkę do wioski otoczonej przez drzewa oliwne. Dolina Qeparo oferuje zapierające dech widoki na morze, wioskę i zamek Karos. Możemy także odwiedzić piękny kościół Saint Mitri i klasztor. Następnie przejedziemy do Drimadhes przez miasto Himara. Czas wolny na obiad w Drimadhes. Spędzamy popołudnie nad morzem. Późnym popołudniem transfer do Parku Narodowego Llogara położonego 1000 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu w parku.

Dzień 7, Saranda – Qeparo – Drimadhes – Llogara

Tego dnia odwiedzamy Apollonia z VII wieku p.n.e. Antyczne miasto położone jest 11 km na zachód od współczesnego miasta Fier. Wśród najciekawszych zabytków wartych zobaczenia są: Bouleterion (rada miasta), biblioteka, łuk triumfalny, świątynia Artemidy, Odeon, z II w p.n.e., teatr o pojemności 10.000 widzów, Nymphaeum, monumentalna fontanna. Rzeźby i obiekty są wystawiane w muzeum, które mieści się w klasztorze. Po wizycie w Apollonia, kierujemy się do Berat. Obiad w tradycyjnej restauracji i zwiedzanie Berat nazywanego miastem tysiąca okien. Odwiedzimy muzeum Onufri ze sztuką bizantyjską, katedrę, kościół św. Trójcy i okolice Mangalem. Degustacja wina u albańskiej rodziny prowadzącej własną produkcję. Transfer do Durrës, kolacja i zakwaterowania w hotelu.

Dzień 8, Durrës – Prizren – Gjakovë – Valbonë

Poranny przejazd do Kosowa przez nowo wybudowaną autostradę. Odwiedzimy miasto Prizren, które jest drugim największym miastem Kosowa. Prizren znajduje się w przestrzeni, w której spotykają się dwie kultury i trzy wielkie religie. Znajdujemy tam zabytki takie jak zamek Prizren, kościół św. Piątku i meczet Sinan Pasha oraz łaźnia Gazi Mehmed Pasha’s. Oprócz zabytków znajduje się tu również bogate dziedzictwo kulturowe, w którym zapisali się obywatele Prizren. Podróż kontynuujemy w kierunku Valbonë przez Gjakovë, gdzie zatrzymamy się na obiad. Nasz przejazd będzie odbywał się wzdłuż pięknej doliny, do cudnej wioski Valbonë, gdzie odbędzie się nasza kolacja i nocleg.

Dzień 9, Valbonë – Qafa e Rosit – Valbonë

Valbonë jest idealnym miejscem, by rozpocząć wspinaczkę w otaczające ją góry. My wyruszymy w kierunku wioski Kukaj (900m n.p.m.). Stamtąd ścieżka poprowadzi nas we wschodnie Alpy Albanii, by zdobyć szczyt Qafa e Rosit (2000m) . Ścieżka
pnie się łagodnie przez zielone doliny ze wspaniałymi widokami na Jezerca, Rrethi i górę Bardhë – Biały Krąg. Na koniec dnia dotrzemy do miasta Valbonë. Kolacja z tradycyjną muzyką regionu Tropoja i nocleg w hotelu.

Dzień 10, Valbonë – Fierza – Koman – Shkodra – Shëngjin

Wcześnie rano transfer minibusem na prom na trasie Fierze – Koman, przekraczamy spektakularny kanion rzeki Drini. Transfer do Shkodra, miasta w kształcie rombu, wciśniętego między Cytadelę Rozafa, wspaniałe albańskie Alpy, głębokie niebieskie jezioro Shkodra,30-kilometrową piaszczystą plażę i deltę rzeki Buna. Setki lat tolerancji religijnej i etnicznej spowodowały rozwój handlu, spowodowany powstawaniem domów kupieckich i wielu meczetów oraz katolickich i prawosławnych kościołów leżących blisko siebie. Obiad w restauracji, po którym kierujemy się do Shëngjin. Wolne popołudnie na relaks nad morzem. Zakwaterowanie w hotelu w Shëngjin. Kolacja i nocleg.

Dzień 11, Shëngjin – Kruja – Tirana

Kierujemy się w stronę miejscowości Kruja. Najważniejszym punktem naszego pobytu jest zachowany tylko częściowo teren cytadeli (Kalaja e Krujës), fortecy z V lub VI stulecia. Transfer do Tirany, gdzie zjemy obiad w restauracji. Po obiedzie wycieczka po stolicy Albanii. Odwiedzimy Skanderbeg Square oraz meczet Ethem Beja. Zakwaterowanie w hotelu i obiad pożegnalny.

Dzień 12, Tirana – Warszawa

Po śniadaniu czas wolny na relaks przy hotelowym basenie. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy via Wiedeń. Zakończenie imprezy.

Cena za osobę:
Przy grupie 10 osobowej: 1120 EUR + koszty biletu lotniczego

Cena w EUR obejmuje:
przewozy na trasie minibusem z klimatyzacją; usługi lokalnego kierowcy & przewodnika; noclegi w wymienionych hotelach; opłaty wstępu do muzeów parków narodowych i archeologicznych; wyżywienie na całej trasie zgodnie z programem (śniadania w formie bufetu w hotelach, 3-daniowe obiady i kolacje w restauracjach), transfery z i na lotnisko, ubezpieczenie turystyczne.

Cena w EUR nie obejmuje:
biletu lotniczego już od 1150 PLN, dodatkowych posiłków, napojów do posiłków, wydatków prywatnych, dopłaty do pokoju 1 osobowego: 48 EUR.

Szczegóły rezerwacji:
Wszystkie ceny będą potwierdzone w momencie rezerwacji, o wszelkich zmianach na trasie będziemy Państwa informować na bieżąco.
Wszystkie ceny i opłaty są podane w EUR.
Podana cena ostateczna może ulec zmianie w przypadku zmiany tych cen, których wzrost jest nieprzewidywalny i poza nasza kontrolą. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, będziemy niezwłocznie informować Państwa o tym fakcie

Rezygnacja i płatności
Na tym etapie jest to przykładowa wycena i rezerwacja pokojów nie została dokonana
Ceny (biletów i hoteli) mogą podlegać zmianom w momencie rezerwacji, zależnie od dostępności miejsc.
Płatności VISA CARD podlegają dodatkowej opłacie 3%.

flugoNiniejszy materiał zamieszczony został w oparciu o informacje, dostarczone przez firmę Flugo, który to podmiot jest wyłącznie odpowiedzialny za treść składanych ofert, w tym – rzetelność podawanych informacji oraz ewentualną dalszą realizację usług przez siebie propagowanych. Redakcja wskazuje, że szczegółów, dotyczących ofert, poszukiwać należy bezpośrednio u autora tekstu, a informacje na stronie Wydawnictwa nie są ofertą Wydawnictwa.