Boeing zwiększa tempo produkcji 737

W tym tygodniu Boeing rozpoczyna montaż pierwszego egzemplarza 737 Next-Generation w tempie 42 samolotów miesięcznie. Od roku 2010 tempo produkcji modelu 737 wzrosło o ok. 33 procent – z 31,5 do 42 samolotów miesięcznie.
W środę technicy umieszczą elementy dźwigarów, tj. wewnętrznych elementów konstrukcyjnych skrzydła, w maszynie, która zmontuje je w zautomatyzowany sposób. Instalacja dźwigarów jest pierwszym elementem montażu skrzydeł oraz pierwszym etapem montażu 737 w fabryce w Renton.
„Zwiększenie tempa produkcji jest odzwierciedleniem naszego zobowiązania, by najlepiej sprzedające się samoloty na świecie dostarczać naszym klientom tak szybko jak to możliwe” – powiedziała Beverly Wyse, wiceprezes i dyrektor generalna programu 737. „Dzięki usprawnieniom wydajności w fabryce, z których wiele zawdzięczamy naszym pracownikom, jesteśmy w stanie skutecznie zwiększać liczbę samolotów, które produkujemy”.
Pierwszy 737 Next-Generation zbudowany w nowym tempie ma zostać dostarczony w drugim kwartale tego roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do roku 2017 tempo produkcji ma zwiększyć się do 47 samolotów miesięcznie.

737

Źródło / Autor: Boeing

Zdjęcie: Boeing