Duża ekspozycja Airbusa na targach lotniczych w Singapurze

Airbus przygotował dużą ekspozycję na Singapore Airshow 2014, największe w Azji targi lotnicze i obronne, które odbędą się w dniach 11-16 lutego. Goście Airbusa będą mogli obejrzeć egzemplarz testowy (MSN 3) nowego samolotu A350 XWB, który 11 i 12 lutego odbędzie swoje pierwsze pokazowe loty.

Na stoisku Airbusa (J23) wystawiany będzie kokpit A350 XWB w skali 1:1 oraz interaktywny model A350 XWB, a także modele maszyn szerokokadłubowych oraz cieszącego się dużym powodzeniem samolotu A320neo. Goście będą mogli również doświadczyć wzorcowych standardów kabiny Airbusa w specjalnej Strefie Komfortu w namiocie firmy na ekspozycji statycznej.

Airbus będzie transmitował na żywo pokazowe loty A350 XWB i przekazywał codzienne relacje i wiadomości z targów na specjalnej stronie poświęconej singapurskim targom lotniczym w witrynie airbus.com oraz pod adresem youtube.com/airbus. Ponadto firma będzie codziennie nadawała 30-minutowy program na żywo, w którym wezmą udział jej eksperci i goście specjalni. Więcej informacji będzie dostępnych od 11 lutego na stronie www.airbus.com.

Przedstawiciele mediów mogą wziąć udział w konferencji prasowej Airbusa, która odbędzie się we wtorek 11 lutego o godzinie 14.30 w sali 5 w głównym hallu wystawienniczym targów. Airbus zachęca media do śledzenia informacji o nadchodzących zdarzeniach oraz ogłoszeń, które będą publikowane w centrum prasowych targów, w pawilonie Grupy Airbus oraz na stoisku Grupy Airbus.

Zespół Airbusa ds. relacji z mediami zaprasza dziennikarzy do pawilonu biznesowego Grupy Airbus, CD19-CD29.

Region Azji i Pacyfiku jest kluczowym rynkiem Airbusa; tutejsze linie lotnicze odpowiadają za jedną trzecią światowych zamówień firmy. Obecnie niemal 100 linii lotniczych z tego regionu eksploatuje ponad 2400 samolotów Airbusa, a azjatyccy przewoźnicy złożyli zamówienia na ponad 1700 kolejnych maszyn. Reprezentuje to ponad jedną trzecią łącznego portfela zamówień firmy i odzwierciedla znaczenie regionu jako najszybciej rosnącego rynku na nowe samoloty cywilne.