Wizz Air: Możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych w samolotach

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej* umożliwia pasażerom używanie urządzeń elektronicznych tj. telefonów komórkowych, czytników książek czy tabletów, na pokładach samolotów. Zmiany zostały wprowadzone dzięki aktualizacji wytycznych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dotyczących korzystania z przenośnych urządzeń elektronicznych w samolotach, które zostały również przyjęte przez węgierski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wcześniej wszystkie osobiste urządzenia elektroniczne musiały być wyłączone podczas kołowania, startu i lądowania. Teraz pasażerowie Wizz Air mogą korzystać ze sprzętu działającego w „trybie samolotowym” (wyłączony sygnał komórkowy) w trakcie całej podróży.

Podróżni proszeni są jedynie o ściągnięcie słuchawek podczas ogłoszeń załogi pokładowej dotyczących bezpieczeństwa oraz wyłączenie sprzętu w sytuacji, gdy personel nie może jednoznacznie potwierdzić, że działa on w trybie samolotowym i spełnia wymagane kryteria. Większe urządzenia, które mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów tj. laptopy, będą musiały zostać schowane podczas startu i lądowania samolotu.

Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air powiedział: „Przenośne urządzenia elektroniczne, takie jak czytniki ebooków, tablety czy smartfony stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Właśnie dlatego Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego podjęła decyzję o aktualizacji wytycznych dotyczących korzystania z nich na pokładach samolotów, które zostały przyjęte również przez węgierski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Cieszymy się, że dzięki nim będziemy mogli pozwolić naszym pasażerom (ponad 13 mln rocznie), na używanie ich ulubionych gadżetów podczas lotów Wizz Air. Zgodnie z nowymi wskazaniami, podróżni muszą korzystać z nich w trybie samolotowym, który nie zagraża bezpieczeństwu, od momentu zamknięcia drzwi przed wylotem do opuszczenia samolotu. Zachęcamy pasażerów do używania swoich ulubionych gadżetów, czytania książek i oglądania filmów podczas podniebnych, niskokosztowych podróży z Wizz Air i zapewniamy, że nasza załoga, jak zwykle zadba o komfort podróżnych podczas lotu do wybranych destynacji”.

aircraft6

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air