Wizz Air Ukraine zmienia zasady odprawy lotniskowej

Wizz Air Ukraine ogłosił dzisiaj wprowadzenie dodatkowej opłaty za odprawę lotniskową w wysokości ok. 40 złotych, która obowiązywać będzie przy wszystkich lotach zaplanowanych po 26 lutego 2014 r. Dzięki niej możliwe będzie obniżenie kosztów obsługi naziemnej na lotnisku oraz utrzymanie niskich cen biletów dla pasażerów. Dodatkowa opłata ma zachęcić pasażerów do dokonywania odprawy on-line, co pozwoli przewoźnikowi zredukować koszty operacyjne oraz czas poświęcony na procedury lotniskowe. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach realizacji zobowiązania linii wobec pasażerów do nieustannego polepszania warunków obsługi klienta oraz oferowania im biletów w atrakcyjnych cenach.

Bezpłatna odprawa internetowa dostępna jest na stronie www.wizzair.com, należy jej dokonać w terminie od 30 dni do 3 godzin przed planowanym lotem. Z tej opcji skorzystać mogą zarówno pasażerowie podróżujący z bagażem rejestrowanym jak i bez niego. Po zakończeniu odprawy on-line, należy wydrukować kartę pokładową i okazać ją bezpośrednio przy wejściu do samolotu*, nie później niż 40 minut przez odlotem. Możliwość odprawy przez Internet dostępna jest przy rezerwacjach na wszystkie loty zaplanowane od 26 lutego.

Odprawa lotniskowa będzie nadal dostępna dla pasażerów, którzy wolą odbyć ją przy stanowisku przed odlotem, a opłata za nią, zostanie doliczona do ceny biletu rezerwowanego na wizzair.com**.

Akos Bus, Dyrektor Zarządzający Wizz Air Ukraine, powiedział: „Zachęcamy naszych pasażerów do wyboru wygodnej opcji odprawy on-line, dzięki której korzystając z naszej niskokosztowej oferty będzie można zaoszczędzić dodatkowo czas i pieniądze. Internetowa odprawa staje się ostatnio coraz bardziej popularna w europejskich liniach lotniczych. Dzięki niej pasażerowie nie muszą oczekiwać w kolejkach, mogą kierować się bezpośrednio do stanowisk kontroli bezpieczeństwa i samolotu. Gdy większość podróżnych wybiera tę opcję, przewoźnicy mogą zredukować koszty operacyjne związane z obsługą naziemną, dlatego wprowadzając dodatkową opłatę, mamy nadzieję na zmniejszenie liczby pasażerów, korzystającej z odprawy na lotnisku. Pozwoli nam to obniżyć koszty i oferować nadal to, czego oczekują nasi pasażerowie na Ukrainie, niskie ceny oraz jeszcze więcej połączeń do atrakcyjnych destynacji, połączonych z doskonałą jakością usług gwarantowanych przez Wizz Air Ukraine”

* Podczas kontroli imigracyjnej i paszportowej na wybranych trasach, pasażerowie dokonujący odprawy on-line mogą być proszeni do stawienia się przy stanowisku odprawy na lotnisku w celu weryfikacji ich dokumentów. Pasażerowie podróżujący z bagażem rejestrowanym, mogą dokonać odprawy przez Internet i nadać bagaż przy stanowisku do 40 minut przed planowanym lotem.
** Odprawa lotniskowa będzie nadal bezpłatna na lotniskach, na których opcja internetowa nie jest jeszcze dostępne

wizz-air-ukraine

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air