Bydgoszcz: Hurghada już od 30 stycznia!

Już od 30 stycznia 2014 roku ponownie będzie można polecieć do egipskiego kurortu z Bydgoszczy. Loty odbywać się będą w czwartki i oferowane są przez biuro podróży Alfa Star. Ceny i ofertę hoteli można sprawdzić na stronie touroperatora oraz w biurach podróży w całym Regionie.
Loty obsługiwane będą przez przewoźnika Nesma Airlines.
Hurghada usytuowana jest na Wschodnim Wybrzeżu Egiptu na wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to jeden z najbardziej popularnych kurortów Egiptu znany na całym świecie.
W miesiącach zimowych w Hurghadzie, temperatura powietrza waha się od 20-23 stopni, woda natomiast osiąga temperaturę od 18-22 stopni.
Miasto składa się z kilku części, z których najciekawsze to:
Dahar – najstarsza część Hurghady, gdzie mieści się największy bazar Hurghady,
Sakkala- nowsza niż Dahar, część głównie hotelowa, centrum miasta.
Village Road – najnowsza, południowa część. To budowane są najnowsze hotele, coraz więcej sklepów, restauracji. Już dziś uznawana za “nowe centrum”
W najbliższym otoczeniu Hurghady warto zobaczyć także:
El Gouna – bardzo luksusowe miasteczko hotelowe całkowicie sztucznie utworzone i będące prywatną własnością. Nazywane jest egipską Wenecją. Jest to populane miejsce dla amatorów sportów wodnych takich jak kitesurfing, windsurfing i dzięki piaszczystym i równym plażom – kitepower.
Sharm El Naga – wioska usytuowana około 40 km na południe od Hurghady. Wzdłuż tamtejszej plaży rozciąga się przepiękna rafa koralowa usytuowana zaledwie kilkanaście metrów od linii brzegowej.
نراكم في الغردقة!

HURGHADA_2

Źródło / Autor: Lotnisko Bydgoszcz

Zdjęcie: Lotnisko Bydgoszcz