Dwa nowe budynki w Witkowie dla żołnierzy z powidzkich jednostek

Aż 81 nowych, gotowych pod klucz mieszkań służbowych, otrzymali żołnierze służący w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego z Powidza. To olbrzymia pomoc ze strony poznańskiego Oddziału Regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, która pozwoli w dużej mierze na zaspokojenie naszych potrzeb mieszkaniowych. Łącznie, w przeciągu dwóch lat, przy ul. Magnoliowej w Witkowie powstały trzy budynki mieszkalne liczące 120 mieszkań.

W uroczystym przecięciu wstęgi i oddaniu kluczy do pierwszych mieszkań udział wzięli: Szef Zarządu Wojsk Radiotechnicznych Inspektoratu Lotnictwa DGRSZ gen. bryg. Krzysztof Żabicki, D-ca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. Sławomir Żakowski, Z-ca Prezesa WAM Tomasz Szymanik, Dyrektor Oddziału Regionalnego WAM Paweł Kaczmarek, Burmistrz Witkowa Krzysztof Szkudlarek, przedstawiciele władz samorządowych Witkowa, Słupcy oraz powiatów: Słupeckiego oraz Gnieźnieńskiego.

Burmistrz Szkudlarek podkreślił, że dzięki tej inwestycji pojawiło się zjawisko inne niż w wielu okolicznych miejscowościach bowiem w Witkowie mieszkańców przybywa, a nie ubywa.

Duży w tym udział właśnie wojskowych, którzy chętnie się tu osiedlają znajdując dobre miejsce do założenia rodziny i życia. Warto podkreślić, ze na przestrzeni 7 ostatnich lat Wojskowa Agencja Mieszkaniowa oddała na potrzeby żołnierzy w Witkowie aż 204 mieszkania. To ilość odczuwalna dla całego miasta, bo przekłada się na handel i usługi, funkcjonowanie przedszkoli i szkół. To, co teraz będzie potrzebne, to działania zmierzające do zwiększenia ilości miejsc pracy dla żon żołnierzy.

Po przecięciu wstęgi i symbolicznym oddaniu żołnierzom obu bloków do użytku ksiądz kapelan ppłk Piotr Gibasiewicz dokonał poświęcenia budynków, a następnie Z-ca Prezesa WAM Tomasz Szymanik wręczył klucze do mieszkań ich pierwszym lokatorom.

mieszkania-w-witkowie

Źródło: 3. SLTr
Autor: kpt. Włodzimierz Baran
Zdjęcie: kpt. Włodzimierz Baran