Grupa Airbus

Grupa Airbus – największy europejski koncern lotniczo-zbrojeniowy (do 31 grudnia 2013 działający jako EADS), dokonuje obecnie oceny wydarzenia „Aerospace Meetings Poland”, a konkluzje powinny zostać opublikowane w pierwszym kwartale bieżącego roku – jako element planu rozwoju firmy.

„Aerospace Meetings Poland” – wydarzenie, w którym udział wzięło kilkuset uczestników – przedstawicieli firm polskich i dostawców międzynarodowych działających w branży lotniczo – obronnej i prowadzących swoją działalność w Polsce, odbywało się przez cztery dni grudnia w Warszawie i Łodzi. Uczestniczyli w nim ponadto przedstawiciele polskiego rządu, a także reprezentanci instytutów badawczych i uczelni.

Rezultat spotkań przekroczył oczekiwania: przedstawiciele ponad 200 polskich firm miało okazję rozmawiać o możliwościach współpracy biznesowej z 60 reprezentantami największej europejskiej firmy z branży lotnictwa i obronności – od specjalistów z zakresu zakupów, zamówień, zarządzania łańcuchem dostaw i współpracy przemysłowej, aż po ekspertów zajmujących się badaniami i rozwojem.

Fabrice Lievin, wiceprezes do spraw globalizacji przemysłowej w Grupie Airbus, stwierdził, że wydarzenie jest świadectwem zaangażowania grupy w prowadzenie działalności w Polsce na poziomie strategicznym, a także jej dążenie do nawiązania partnerskich relacji biznesowych z lokalnymi firmami.

„Polski rynek jest dla nas bardzo ważny, mamy kompleksowe plany szerszego rozwoju działalności i współpracy z polskimi firmami i polskimi inżynierami. Jesteśmy pod bardzo dużym wrażeniem zainteresowania, z jakim spotkał się cykl organizowanych przez nas spotkań i jest dla nas jasne, że bliska współpraca zaowocuje obopólnymi korzyściami. Chcemy skorzystać z bogatej wiedzy, specjalistycznego dorobku inżynierskiego oraz doświadczenia w zakresie lotnictwa, które oferuje Polska,” powiedział Fabrice Lievin.

Sukces „Aerospace Meetings Poland” jest ważnym elementem pierwszego etapu potencjalnego zwiększenia zaangażowania i zakresu działalności Grupy Airbus w Polsce.

Airbus-group

Źródło / Autor: Grupa Airbus