Prezes LOT-u we władzach Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników (AEA)

Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, został wybrany do władz Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników czyli Association of European Airlines (AEA). Wraz z ośmioma innymi szefami linii lotniczych będzie zasiadał w President Commitee tej organizacji.
Prezes PLL LOT dołączył do grona osób zasiadających w President Commitee, które jest najwyższym organem decydującym w Stowarzyszeniu Europejskich Przewoźników (AEA).
Na czele President Commitee stoi Przewodniczący. Jest nim obecnie Temel Kotil, Prezes Zarządu Turkish Airlines. Łącznie z Sebastianem Mikoszem, w Radzie w 2014 roku, będzie zasiadać dziewięciu Prezesów linii należących do AEA.
To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla PLL LOT i branży lotniczej
w Polsce. Rynek lotniczy stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, zwłaszcza w Europie – czeka nas wiele rozmów jak „uporządkować” ten sektor – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Ponadto praca z tak uznanymi przedstawicielami branży to dla mnie zaszczyt i wierzę, że wypracujemy wspólnie ważny głos w dyskusji o sytuacji europejskiego lotnictwa – dodaje Sebastian Mikosz.
AEA istnieje od 1952 roku, a Polskie Linie Lotnicze LOT, które są wśród 30 linii członkowskich, należą do tego stowarzyszenia od 2002 roku. Główne cele organizacji
to promowanie roli lotnictwa w nowoczesnej Europie, tworzenie lepszych, bardziej inteligentnych oraz efektywniejszych kosztowo regulacji, a także zapewnienie warunków uczciwej konkurencji na rynku lotniczym.
Sebastian Mikosz jest Prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT, menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym i zarządzaniu a jednocześnie pasjonatem lotnictwa. Ukończył prestiżowy IEP Paris (Instytut Studiów Politycznych), na kierunku ekonomia i finanse. Po studiach doświadczenie zdobywał w firmie Arthur Andersen
w Paryżu, specjalizując się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets.
Po powrocie do Polski pracował nad stworzeniem pierwszego niezależnego internetowego domu maklerskiego w kraju. Był też Dyrektorem Generalnym Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Doświadczenie zdobywał także jako Dyrektor w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte oraz doradca Societe Generale Corporate & Investment Banking
w Polsce. Sebastian Mikosz jest żonaty. Ma trzech synów. Oprócz lotnictwa interesuje
się polityką i Aikido. Biegle zna język francuski oraz angielski.

Źródło / Autor: LOT
Zdjęcie: LOT