4. RWT: Spotkanie przy wigilijnym stole

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas, który niesie za sobą wiele miłych chwil i wyjątkowych spotkań. 12 dzień grudnia br., był jednym z takich dni w roku, w którym żołnierze i pracownicy wojska 4. Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych wspólnie z Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwem Komponentu Powietrznego oraz Szefostwem Służby Hydrometeorologicznej SZ RP spotkali się przy wigilijnym stole i podzielili opłatkiem.

Tę doniosłą uroczystość rozpoczął gospodarz spotkania – Dowódca COP-DKP Pan gen. dyw. pil. Jan ŚLIWKA, który gorąco i serdecznie powitał wszystkich przybyłych i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Biskup Polowy WP – Józef GUZDEK, Dowódca Sił Powietrznych – Pan gen. broni pil. Lech MAJEWSKI, Radca Ministra Obrony Narodowej (były Dowódca COP) – Pan gen. broni pil. w st. spocz. Sławomir DYGNATOWSKI, Zastępca Dowódcy Wojsk Lądowych – Pan gen. dyw. Andrzej MALINOWSKI, Szef Zarządu Dowodzenia i Łączności SP – płk Krzysztof JOP, Komendant CWT SP – płk Marek PAŁKA oraz inni dowódcy i przedstawiciele jednostek wojskowych garnizonu warszawskiego. Obecni byli również przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej a także byli Dowódcy, żołnierze i pracownicy wojska COP-DKP.

Na zaproszenie Szefa 4. RWT SP przybył również przedstawiciel Zespołu Szkół nr 37 w Warszawie Zastępca Dyrektora – Pani Alicja PUSZKARSKA. Należy dodać, że Zespół Szkół nr 37 jest partnerem współpracującym z 4. Rejonem na rzecz obronności państwa.

Wyjątkowo w tym roku na spotkanie z nami przybyła Wiceminister Obrony Narodowej – Pani Beata OCZKOWICZ, która podczas swojego przemówienia skierowała słowa wielkiego uznania za zaangażowanie i codzienny wysiłek podczas trudnych zadań mijającego roku. Podkreśliła również rolę naszych jednostek, które swoją działalnością przyczyniają się do zapewniania bezpieczeństwa naszego kraju. Następnie dzieląc się symbolicznie opłatkiem, złożyła wszystkim serdeczne życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz spokoju, radości, zrozumienia i żołnierskiego szczęścia w nadchodzącym nowym roku.

Głos zabrał również Dowódca Sił Powietrznych, który w swoim wystąpieniu oprócz podziękowań i życzeń wyraził przekonanie, że dzięki bardzo dobremu dowodzeniu i kierowaniu operacjami powietrznymi, które wspierane są nowoczesnymi systemami teleinformatycznymi, polskie Siły Powietrzne wykonują swoje zadania na wysokim poziomie i są bardzo dobrze postrzegane zarówno w kraju jak i za granicą.

Wspólna modlitwa rozpoczęła kolejną część uroczystości, która dzięki świątecznemu klimatowi, smakowitym daniom i posiłkom oraz sympatycznej muzyce upłynęła w rodzinnej atmosferze.
wigilia4m
Wigilijne spotkania w gronie współpracowników to już coroczna tradycja i szczególny czas na złożenie sobie nawzajem szczerych, płynących z głębi serca świątecznych i noworocznych życzeń. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji w gronie najbliższych, chwila zwolnienia, w której konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy czujemy potrzebę niesienia pomocy innym.

Wszystkim odwiedzającym nasz serwis życzymy pogodnych i wesołych Świąt oraz wyjątkowego Nowego Roku !!!

wigilia-4.rwt

Źródło: 4. RWT
Tekst: st. chor. Jacek OSTANEK
Zdjęcia: Pani Milena POŁAWSKA