Coraz więcej pasażerów na gdańskim lotnisku

W listopadzie 2013 roku w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużono 201 014 pasażerów, co oznacza 7,5% wzrost w stosunku do listopada 2012 roku. Od początku 2013 roku w Gdańsku obsłużono 2 649 676 pasażerów, zmniejszając tym samym spadek ruchu do 2,5%, w stosunku do analogicznego okresu 2012 roku.
W kolejnych miesiącach bieżącego roku nie tylko zbliżamy się do osiągnięcia podobnego poziomu rekordowej liczby obsłużonych pasażerów z 2012 roku, ale również sukcesywnie wzmacniamy swoją pozycję na kolejny sezon. Stawiając zawsze na zrównoważony rozwój, staramy się rozbudowywać nie tylko siatkę połączeń regularnych, ale także czarterowych. W minionym miesiącu jeden z największych touroperatorów operujących
z Gdańska – ITAKA, zapowiedział aż 6 nowości, które wejdą do oferty latem przyszłego roku. – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

W sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Berlina (airberlin)
Amsterdamu, Krakowa, Lublina, Popradu (eurolot)
Frankfurtu, Warszawy (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Londynu Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge (Ryanair)
Kopenhagi, Oslo (SAS)
Alesund, Barcelony, Bergen, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow-Prestwick, Goteborga, Hamburga-Lubeki, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

W sezonie zimowym w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Sharm al Sheik, Hurghady, Erzurum, Popradu, Werony, Tel Awiwu oraz na Teneryfę i Fuerteventurę.

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk