Boeing i Jetairfly świętują dostarczenie pierwszego samolotu 787 Dreamliner

Boeing [ NYSE: BA ] i Jetairfly świętowały we wtorek dostarczenie przewoźnikowi pierwszego 787. Samolot wystartował tego dnia z lotniska Paine Field w Everett, by po raz pierwszy wylądować w Brukseli.

„Cieszymy się, że Dreamliner w barwach Jetairfly rozpoczyna służbę jako pierwszy i jedyny 787 użytkowany przez jakiegokolwiek belgijskiego przewoźnika” – powiedział Elie Bruyninckx, prezes TUI Belgia. „Samolot ten nie tylko idealnie pasuje do naszej filozofii innowacji i zrównoważonego rozwoju. Jest to również ogromny atut w naszej strategii oferowania pasażerom wyjątkowych wrażeń podczas wakacyjnych lotów, w szczególności w trakcie podróży między Europą a Karaibami”.

Na początku grudnia 787 ma rozpocząć loty na krótkich i średniej długości trasach oferowanych przez Jetairfly, natomiast na trasach długodystansowych między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem.

„Cieszymy się, że linie Jetairfly będą użytkować samolot 787 Dreamliner” – powiedział Todd Nelp, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży w Europie. „787 zastąpi model 767, zapewniając wrażenia z lotu na najwyższym możliwym poziomie”.

Pasażerowie podróżujący 787 linii Jetairfly będą mieć do dyspozycji udogodnienia takie jak większe, elektronicznie przyciemniane okna czy większe schowki na bagaż. W trakcie lotu na pokładzie Dreamlinera utrzymywane jest wyższe ciśnienie, a powietrze ma większą wilgotność. Ponadto samolot wyposażony jest w zaawansowany system filtrowania powietrza i technologię zapewniającą spokojniejszy lot, dzięki którym podróżowanie jest dużo bardziej komfortowe i mniej męczące dla pasażerów.

787 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie samolotem jaki jest obecnie użytkowany. Konstrukcja samolotu, w tym kadłub oraz skrzydła, w około 50 proc. składa się z materiałów kompozytowych. Dzięki temu Dreamliner zużywa o 20 procent mniej paliwa i emituje o 20 procent mniej CO2 niż samoloty podobnej wielkości.

Jetairfly jest częścią TUI Travel PLC, największej na świecie grupy oferującej usługi turystyczne.

jetairfly-787

Źródło / Autor: Boeing

Zdjęcie: Boeing