Kartki świąteczne dla żołnierzy

Po raz kolejny z krakowskiego lotniska wyleciały świąteczne życzenia dla żołnierzy przebywających w Afganistanie. Jest to już siódma akcja „Kartki świąteczne dla naszych żołnierzy”.

W dniu dzisiejszym na balickie lotnisko przybyli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO z Krakowa. 30 uczniów z obu szkół przywiozło na krakowskie lotnisko około 2000 kartek świątecznych. Większość z nich była wykonana własnoręcznie. Kartki do szkół przynosili również byli uczniowie, którzy ukończyli już tam naukę. Rekordzistka napisała ich ponad 100. Uczniowie byli zadowoleni z możliwości obejrzenia naszego hangaru oraz najnowszego nabytku, samolotu nr 027.

Była to dla nich równie ważna atrakcja. Przez dwa tygodnie uczniowie przygotowywali pocztówki i listy świąteczne dla żołnierzy, którzy obecnie pełnią służbę w Afganistanie. Oprócz polskich żołnierzy kartki te otrzymają również amerykanie. Przekazanie kartek świątecznych współorganizował konsulat USA w Krakowie. Jest to kontynuacja akcji „Bożonarodzeniowe kartki dla polskich żołnierzy” zainicjowanej przez Polsko-Amerykańskie Forum i Konsulat Generalny USA przed Bożym Narodzeniem w 2010. W spotkaniu wziął udział konsul USA Andrew Nicholas Caruso. Dzieci i młodzież wnieśli kartki i listy do stojącego na balickim lotnisku samolotu CASA C-295, który chwilę potem odleciał do Afganistanu. Pomimo tego, że do Bożego Narodzenia zostały jeszcze trzy tygodnie nasi żołnierze poczują już magię świąt.

WSZYSTKIM ŻOŁNIERZOM ŻYCZYMY SPOKOJNYCH ŚWIĄT ORAZ SZYBKIEGO POWROTU DO RODZIN.

kartki

Źródło: http://3sltr.sp.mil.pl/
Zdjęcie: http://3sltr.sp.mil.pl/kpt. Maciej Nojek
Autor: kpt. Maciej Nojek