ITAKA startuje w Modlinie

15 listopada 2013 r. przedstawiciele Lotniska Warszawa/Modlin oraz Biura Podróży ITAKA podpisali umowę o współpracy. Na mocy porozumienia największe biuro podróży w Polsce uruchomi 8 kierunków z podwarszawskiego lotniska.
Od czerwca 2014 roku z Lotniska Warszawa/Modlin będzie można podróżować do Lanzarotte i Barcelony (El Prat) w Hiszpanii, Faro i Lizbony w Portugalii, tureckiej Antalyi
i Bodrum, Chanii w Grecji oraz bułgarskiej Warny. ITAKA wszystkie rejsy do Lizbony będzie oferować wyłącznie z podwarszawskiego lotniska.
Rejsy będą wykonywane przez samoloty Airbus 320 i Boeing 737-800. Każdy z rejsów będzie wykonywany raz w tygodniu. Przewiduje się, że na mocy umowy w sezonie letnim port lotniczy obsłuży dodatkowo ok. 20 000 wylatujących pasażerów.
„Od dzisiaj możemy mówić, że operacje z Modlina wybierają najwięksi. Po największej regularnej linii lotniczej w Polsce, wybrało nas największe biuro podróży. Podpisanie umowy z ITAKĄ to przykład skutecznej realizacji naszej strategii. W ten sposób rozpoczynamy stałą obsługę przewoźników czarterowych co zgodnie z planami inwestorów ma być jednym
z filarów biznesowych lotniska. Tym bardziej cieszymy się, że zaczynamy od obsługi największego biura”. – powiedział Piotr Okienczyc, Prezes Zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

modlin-itaka

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin

Zdjęcie: Lotnisko Modlin