Port Lotniczy Lublin wraz z biurem ITAKA rozpoczął promocję czarterowych lotów LATO 2014

Port Lotniczy Lublin we współpracy z biurem podróży ITAKA rozpoczął wspólną promocję katalogu LATO 2014. Już od 5 listopada rozpocznie się sprzedaż wycieczek z wylotem z lubelskiego lotniska. W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie będą mieli do wyboru siedem kierunków, tj. Bułgarię, Turcję, Egipt, Kretę, Tunezję kontynentalną Hiszpanię oraz należącą do tego państwa – Fuerteventurę, czyli jedną z Wysp Kanaryjskich.

Wspólna promocja wakacyjnych połączeń największego polskiego biura podróży ITAKA i Portu Lotniczego Lublin rozpoczęła się pod koniec października, od spotkania we Lwowie. Była to pierwsza z serii prezentacji dla agentów katalogu LATO 2014, zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Kolejne odbędą się m.in. także w Lublinie.

– Promocja oferty ITAKI z wylotem z Lublina dla agentów na Ukrainie to dla nas bardzo ważne zadanie. Pasażerowie z Ukrainy już teraz korzystają z naszego lotniska i chcemy, aby ich udział w ruchu stale wzrastał. Dlatego z myślą o nich przygotowaliśmy specjalne lotniskowe pakiety usług. Zachęcamy również do zrobienia zakupów na lotnisku oraz odwiedzenia centrów handlowych w Lublinie. Jestem przekonany, że wspólna oferta naszego lotniska i Biura Podróży ITAKA znajdzie uznanie agentów i pasażerów na Ukrainie – mówi Ireneusz Dylczyk Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego Lublin.

Gdzie dokładnie polecimy na wakacje z Portu Lotniczego Lublin? W ofercie biura podróży ITAKA znajdują się popularne kurorty, jak Burgas, Antalya, Heraklion, Alicante, Monastir, Sharm-el-Sheikh i Fuerteventura.

– Lublin to dla nas bardzo ważne miasto, jesteśmy tam obecni od wielu lat. Aktualnie zapraszamy klientów do trzech salonów firmowych ITAKI w Lublinie, a w planach są kolejne dwa. Analizując rozwój portów lokalnych i mając na uwadze, że klienci są zainteresowani wylotami z lotnisk jak najbliżej domu, uważam, że Lublin to miejsce o dużym potencjale. Mam nadzieję, że wielu Lublinian skorzysta z naszej oferty promującej sezon Lato 2014. Duże oczekiwania wiążemy także z rynkiem wschodnim: klienci z Kaliningradu chętnie rezerwują nasze imprezy z wylotami z Gdańska, klienci z Wilna zainteresowani są wylotami z Warszawy. Lublin, będzie atrakcyjnym portem lotniczym dla mieszkańców Ukrainy. Stąd też inicjatywa spotkania we Lwowie, w którym uczestniczyło ponad 150 agentów sprzedających ofertę ITAKI, z którego jestem bardzo usatysfakcjonowany – powiedział Piotr Henicz, Wiceprezes Zarządu BP ITAKA

Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie czarterowym od swojego otwarcia Port Lotniczy Lublin odprawił ponad 6300 pasażerów. Łącznie wykonano 58 operacji lotniczych. Mieszkańcy regionu lubelskiego skorzystali z wygodnego transportu do kurortów w Turcji i Bułgarii.

Źródło / Autor: Lotnisko Lublin