Kolejny test systemu Patriot przeprowadzony w Japonii wypada bezbłędnie

Japońskie Powietrzne Siły Samoobrony (JASDF) pomyślnie ukończyły kolejną serię testów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) na poligonie McGregor Range w Nowym Meksyku. Odbywające się co roku manewry obejmowały przechwytywanie celów i wystrzeliwanie pocisków Patriot w stresujących warunkach misji taktycznych.

„Raytheon zawsze wspiera partnerów poprzez utrzymywanie systemów Patriot w gotowości operacyjnej — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon. — Sukces corocznych ćwiczeń jest świadectwem wzorowej współpracy między siłami obronnymi Japonii, firmą MHI (Mitsubishi Heavy Industries, Ltd.) i Armią Stanów Zjednoczonych, która gwarantuje optymalne działanie japońskich systemów Patriot, a zatem ochronę kraju przed ewoluującymi zagrożeniami”.

Doroczne manewry JASDF trwały od 21 września do 2 listopada z udziałem personelu JASDF liczącego około 380 osób. W tym roku ćwiczenia obserwował zastępca dowódcy Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony.

Japonia jest jednym z 12 krajów, które wybrały sprawdzony w warunkach bojowych system Patriot jako kluczowy element programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Raytheon jest podstawowym dostawcą krajowych i międzynarodowych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot oraz integratorem pocisków Patriot Advanced Capability-3. MHI jest podstawowym dostawcą systemu Patriot w Japonii i wytwarza pociski Guidance Enhanced Missile oraz powiązany sprzęt naziemny na użytek Japonii w ramach umowy licencyjnej z firmą Raytheon.

patriot

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon