Warszawa: Stary terminal w stanie surowym

Konsorcjum HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Solutions zakończyło realizację etapu prac – stanu surowego zamkniętego przebudowy i modernizacji starej części terminala pasażerskiego Lotniska Chopina w Warszawie. Inwestycja jest realizowana na zlecenie Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Prace potrwają do końca 2014 roku.

Zakres prac obejmuje przebudowę i modernizację terminala T1 oraz jego zintegrowanie z terminalem T2. Prace te poprzedziła kompleksowa rozbiórka terminala T1. Konsorcjum, wybuduje również 60 metrowy tunel łączący terminal ze stacją kolejową (tunel także jest już gotowy w stanie surowym) oraz dostarczy system obsługi bagażu (BHS). Przebudowany terminal utworzy zintegrowaną całość w zakresie architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym.

– Od rozpoczęcia prac we wrześniu ubiegłego roku zakończyliśmy prace rozbiórkowe, roboty żelbetowe związane z modernizacją istniejącej konstrukcji, całkowicie nową konstrukcję stalową budynku, wraz z obudowaniem całości kubatury dachem i fasadą, co przed zimą miało znaczenie strategiczne. W dużym stopniu zaawansowane są również prace instalacyjne związane z poszczególnymi systemami lotniskowymi. Obecnie realizujemy wewnątrz obiektu prace wykończeniowe i kontynuujemy roboty branżowe, przygotowując terminal do integracji- podsumował stan zaawansowania realizacji projektu Adam Janus, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Stara część terminala po przebudowie zostanie oddana do użytku pasażerów pod koniec przyszłego roku.

Lotnisko_Chopina_terminal

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina

Zdjęcie: Lotnisko Chopina / P.Przybylski