Linie lotnicze VivaAerobus kupią 52 samoloty z rodziny A320

Budżetowe linie lotnicze Meksyku VivaAerobus Group podpisały umowę zakupu 52 samolotów z rodziny A320 (40 A320neo i 12 A320ceo), która jest największym kontraktem w historii regionu Ameryki Łacińskiej podpisanym z Airbusem przez jedną linię lotniczą.

Linie VivaAerobus, których współwłaścicielem jest IAMSA, jedna z największych spółek transportowych oraz Irelandia Aviation, globalny deweloper przewoźników budżetowych, wymienią całą flotę samolotów 737-300 na jednolitą flotę Airbusa do 2016 r. VivaAerobus jest pionierem meksykańskiego modelu “Bus to Air”, inicjatywy, której celem jest promowanie podróży lotniczych zamiast podróży autobusem.

Nowe samoloty z rodziny A320 są kluczowe dla rozwoju sieci połączeń krajowych i międzynarodowych przewoźnika. Rodzina samolotów A320 odznacza się wyjątkową niezawodnością i wydłużonymi okresami pomiędzy rutynowymi przeglądami serwisowymi, dzięki czemu ma najniższe koszty operacyjne spośród samolotów w segmencie wąskokadłubowym i doskonale spełnia potrzeby VivaAerobus.

Samoloty z rodziny A320 mają najniższe koszty w przeliczeniu na pasażera w segmencie odrzutowców wąskokadłubowych i oferują szerszą kabinę niż konkurencyjne modele. Dysponują szerszymi fotelami i przejściami między rzędami siedzeń oraz oferują więcej miejsca dla pasażera. Nowe silniki modeli A320neo iduże zakończenia skrzydeł –Sharklety przyczyniają się do 15 –procentowej redukcji zużycia paliwa. Dotychczas portfel zamówień na samoloty z rodziny A320 obejmuje ponad 9900 maszyn a prawie 5800 zostało już dostarczonych do ponad 390 klientów i operatorów na świecie.

W Ameryce Łacińskiej i na Wyspach Karaibskich eksploatowanych jest ponad 500 samolotów Airbusa , 800 odrzutowców zostało zamówionych a 400 maszyn ma być dostarczonych. W ciągu ostatnich 10 lat Airbus potroił flotę użytkowaną w tym regionie a samoloty Airbusa stanową 60 procent całej floty regionu.

A320neo_VivaAero

Źródło / Autor: Airbus