Modlin: 30 tys. pasażerów w 7 dni

W ciągu 7 dni działania, Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 29 033 pasażerów i 214 operacji lotniczych.
Najwięcej pasażerów lotnisko przyjęło w piątek 04 października. Tego dnia startowało i lądowało łącznie 5 114 podróżnych i odbyło się 36 operacji lotniczych.
Z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 26 miast europejskich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Budapesztu, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Frankfurt Hahn, Dusseldorf-Weeze, Dublin, Cork, Piza, Barcelona-El Prat, Bari, Marsylia, Trapani, Chania (Kreta), Palma.
Od kwietnia 2014 r. będzie można polecieć do Alicante oraz do Salonik – bilety już są w sprzedaży.
Już od 1 listopada br. w sprzedaży będą 2 nowe kierunki: do Gdańska oraz do Wrocławia, z możliwością wylotu od marca 2014 r.
W terminalu, w hali przylotów tuż przy strefie odbioru bagażu, uruchomiliśmy stoisko informacyjne, przy którym pasażerowie dowiedzą się, jak dojechać do Warszawy i okolic. Można tam kupić bilety na pociąg Kolei Mazowieckich (w punkcie informacyjnym lub w nowych biletomatach) i na ModlinBusa. W tej strefie znajdują się również informacje o rekomendowanych przez lotnisko taksówkach, które oczekują na podróżujących tuż przy wyjściu z terminalu. Mamy nadzieję, że zmarginalizuje to liczbę pasażerów naciągniętych na zbyt wysokie koszty dojazdu.

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin