Szerokopasmowy satelitarny system komunikacyjny Boeinga obejmuje swoim zasięgiem cały świat

Zasięg amerykańskiego globalnego szerokopasmowego systemu komunikacyjnego Wideband Global SATCOM (WGS) został poszerzony dzięki umieszczeniu w sierpniu na orbicie nowego satelity WGS-6 wyprodukowanego przez firmę Boeing.

Budowę satelity WGS-6 sfinansowała Australia, dzięki czemu zapewniła ona swoim siłom zbrojnym dostęp do wojskowej komunikacji satelitarnej w ramach istniejącej globalnej infrastruktury.

Dostęp do systemu WGS, dzięki podobnej umowie o współpracy z U.S. Air Force przy systemie WGS-9, mają również Kanada, Dania, Luksemburg, Holandia i Nowa Zelandia.

“Umowy te dają naszym międzynarodowym partnerom natychmiastowy dostęp do szerokopasmowego systemu komunikacji satelitarnej o najwyższej przepustowości na świecie” powiedział Craig Cooning, wiceprezes i dyrektor generalny Boeing Space & Intelligence Systems. „Umowy takie jak ta z Australią, o sfinansowaniu satelity WGS-6, są korzystne dla całego systemu, ponieważ umożliwiają dodawanie kolejnych satelitów i sprawiają, że system WGS jest jeszcze bardziej wydajny dla wszystkich użytkowników.”

Cztery kolejne satelity systemu WGS, w tym satelity WGS-9, są obecnie w fazie produkcji w Satellite Development Center firmy Boeing.

Źródło / Autor: Boeing