Cel – złoto dla Polski

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia zwyciężyła w szóstych finałowych zawodach Pucharu Świata w skokach na celność lądowania.
Mistrzostwa odbywały się w szwajcarskim Locarno od 27 do 29 września 2013 r. w
Pierwsze miejsce pozwoliło naszej zawodniczce jeszcze bardziej powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej nad Francuzką, aktualną wielokrotną rekordzistką świata, która w Locarno zajęła dopiero trzecią lokatę, po Polce i Szwajcarce Claudii Graetzer. Dzięki zwycięstwu kapitan Sadowy-Naumienia prowadzi w klasyfikacji pucharowej przed Deborah Plat i Rumunką Stelianą Popa.
Świetnie wypadł tez cały zespół Reprezentacji Wojska Polskiego w składzie: kpt. Monika Sadowy-Naumienia, chor. Piotr Błażewicz, ml. chor. Maciej Lamentowicz, st. kpr. Tomasz Rapita, st. szer. Rafal Filus. Zajęli 10 miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów, co dało im 10-premiowane miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej Pucharu na 40 sklasyfikowanych ekip.
Drugą konkurencją, oprócz skoków na celność, było „DAY and NIGHT”, czyli wykonanie dodatkowo dwóch kolejek skoków nocnych. Udział w tych zmaganiach zadeklarowało 67 zawodników. Polskę reprezentowała kapitan Sadowy-Naumienia. Z uwagi na niewielka liczbę kobiet chętnych do udziału w tej konkurencji przeprowadzono jedynie klasyfikację łączna kobiet i mężczyzn, w której Polka zajęła 15 miejsce.
Wśród mężczyzn biorących udział w zawodach najwyższe dla Polski 17 miejsce (na 169 zawodników) wywalczył chor. Piotr Błażewicz.

Po powrocie z zawodów drużyna udała się na Mistrzostwa Polski RW4, które w tym tygodniu odbywają się w podwarszawskim Chrcynnie. Zawody rozpoczęły się we wtorek 1 października i są ostatnim sprawdzianem umiejętności Reprezentacji Wojska Polskiego w skokach na RW4 przed Mistrzostwami Świata CISM, które odbędą się za dwa tygodnie w Chinach.
Wysoka forma reprezentantów Polski pozwala mieć duże nadzieje na przyszłe złote medale i wysokie lokaty.

Źródło: sp.mil.pl
Autor: Anna Rudnicka
Zdjęcie: ppłk Wojciech Polczyk, chor. Piotr Błazewicz.