Warszawa: Chopin Airport City po raz drugi na EXPO REAL

W dniach 7-9 października 2013 r. projekt pierwszego w Polsce miasteczka lotniskowego Chopin Airport City, które powstanie przy warszawskim Lotnisku Chopina, zostanie zaprezentowany na XVI Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL w Monachium.

Chopin Airport City po raz drugi na EXPO REAL
Chopin Airport City
Chopin Airport City zostanie zaprezentowany na EXPO REAL po raz drugi w ramach stoiska Miasta Stołecznego Warszawy (Hala 2, Stoisko 121). Inwestor projektu, P. P. „Porty Lotnicze”, przedstawi go potencjalnym partnerom biznesowym: firmom deweloperskim, funduszom inwestycyjnym specjalizującym się w nieruchomościach oraz inwestorom poszukującym przyszłościowych projektów o dużym potencjale.

– Nasz projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem już w trakcie zeszłorocznej edycji – mówi Aleksandra Matuszewska – Kierownik Projektu Chopin Airport City, Dyrektor Biura Strategii i Rozwoju w P. P. „Porty Lotnicze”. – Wiedza i doświadczenie specjalistów branżowych, z którymi chcemy się spotkać, to dla nas duża pomoc w realizacji i rozwoju tak ambitnego przedsięwzięcia – dodaje.

Od lipca br. trwa współpraca Portów Lotniczych z firmą Arup. Jej efektem będzie uzyskanie ostatecznej decyzji środowiskowej oraz decyzji o warunkach zabudowy, prowadzących
do opracowania planu zagospodarowania terenu oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dokonane analizy pomogą stworzyć harmonogram realizacji oraz kryteria certyfikacji poszczególnych budynków w systemie LEED Gold, jak również całego kompleksu w systemie LEED ND (LEED for Neighbourhood Development). Po zakończeniu tych procedur rozpoczną się działania związane z przygotowaniem terenu pod budowę pierwszych biurowców. Wbicie łopaty planowane jest na 2015 rok. Równolegle toczą się prace nad powołaniem spółki holdingowej Chopin Airport City S.A., która przejmie zarządzanie projektem.

Monachijskie targi EXPO REAL odbywają się od 1998 roku. Jest to największa, trzydniowa impreza B2B dla sektora nieruchomości i inwestycji. Co roku na terenie 64 tysięcy metrów kwadratowych swoje projekty, produkty i usługi przedstawia około 1700 wystawców. Wśród uczestników spotkać można deweloperów i inwestorów, banki inwestycyjne, firmy consultingowe, architektów, planistów, reprezentantów miast i regionów. Wydarzeniu towarzyszy bogaty program konferencji, na który składają się dziesiątki sympozjów i paneli dyskusyjnych. Podczas wystąpień prelegenci omawiają najnowsze trendy z branży nieruchomości, inwestycji i rynku finansowego. W targach bierze udział około 38 tysięcy uczestników z 71 krajów oraz 1100 przedstawicieli mediów.

Więcej informacji na temat projektu Chopin Airport City dostępnych jest na stronie internetowej www.chopinairportcity.pl.

***
Chopin Airport City w liczbach:
• Obszar całkowity inwestycji – 22,5 ha
• Powierzchnia pod zabudowę – 13,27 ha
• Liczba budynków biurowych z funkcjami uzupełniającymi – 17
• Powierzchnia użytkowa budynków – ponad 170 000 mkw.
• Wysokość budynków – 25 – 40 m (do 8 kondygnacji)
• Powierzchnia piętra – 1 800 – 2 000 mkw
• Liczba miejsc parkingowych 3 258 – (1 miejsce parkingowe na 50 mkw. wynajętej powierzchni)

Chopin airport City

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina