Ryanair świętuje 7 mln pasażera w Krakowie

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, ogłosił dziś (2 października), że przewiózł siedem milionów pasażerów z/do krakowskiego lotniska od momentu pierwszego pojawienia się w stolicy województwa małopolskiego w 2005 r.

7 milionową pasażerką Ryanair w Krakowie była 17-letnia Kinga Mielecka, która podróżowała wraz z siostrą z Londynu.

Świętując 7 milionowego pasażera z/do Krakowa, Ryanair oferuje sprzedaż tysięcy biletów w cenach zaczynających się od 19 zł na podróż po Europie w poniedziałki, wtorki, środy oraz czwartki, w listopadzie oraz grudniu. Bilety w tak niskich cenach są w sprzedaży do czwartku (3 października) do północy.

Małgorzata Wrzesińska z Ryanair, powiedziała dziś:

“Tylko Ryanair oferuje najniższe ceny biletów w Europie bez dodatkowych opłat paliwowych na ponad 1500 połączeniach, łącząc 180 wspaniałych destynacji. Dodatkowo zapewniamy najlepszą punktualność lotów, najmniejszą liczbę anulowanych lotów, najmniejszą liczbę zgubionych bagaży oraz najlepszą obsługę klienta w Europie.

Jesteśmy zaszczyceni możliwością świętowania 7 milionowego pasażera w Krakowie, którym jest Kinga Mielecka. Z tej okazji oferujemy sprzedaż tysięcy biletów na podróż do wielu destynacji w całej Europie już od 19 zł. Bilety można rezerwować do północy w czwartek (3 października) na stronie www.ryanair.com.”

„Cieszy nas dalszy rozwój tego przewoźnika w naszym porcie. Tak duża liczba turystów, którzy dzięki Ryanair odwiedzili Małopolskę i Kraków to dodatkowe pieniądze dla przedsiębiorców pracujących w turystyce i dowód na atrakcyjność miasta i regionu” – podkreślił Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Ryanair rozpoczął loty do Krakowa 30 października 2005 r. W kwietniu 2013 r. otworzył bazę operacyjną. W sezonie letnim z krakowskiego lotniska przewoźnik oferuje 31 połączeń do 14 krajów.

Kraków Ryanair

Źródło / Autor: Ryanair